Zaglądamy na budowę kompleksu szkolno-sportowego w Ładach

Raszyn

Nowa część szkoły i przedszkole są już gotowe, a pozostałe części – aula i hala sportowa – czekaja na odbiory. Przedłużyć się może remont starej części szkoły, ale jak zapewnia urząd tylko do października. Ponadto nowa część szkoły jest na tyle duża, że ma zapewnić komfortowe warunki nauki.

– Do końca sierpnia powinna zakończyć się procedura odbiorów całego kompleksu szkolnego w Ładach. Nową część szkolną i przedszkolną mamy już odebraną. Teraz trzeba poczekać na odbiór hali sportowej i auli widowiskowej. Trwają jeszcze prace w starym budynku szkoły, ale tam prowadzimy tylko remont, który oczywiście nie wymaga odbiorów – mówi nam wójt gminy Raszyn Andrzej Zaręba. – Nowe części będą gotowe na 100 proc. na 1 września. Natomiast jeszcze do października mogą potrwać prace remontowe w starej części szkoły. Ponieważ mamy wystarczającą ilość klas w nowej części, daliśmy taki poślizg na dokończenie mniejszych spraw w starej. Nie będą to ciężkie roboty, tylko wykończeniowe – dodaje.

Stara podstawówka miała 11 sal razem z pracownia komputerową. Teraz przybędzie ich aż 17. Zatem nawet w czasie kończącego się remontu starej części szkoły, warunki do nauki powinny być i tak lepsze niż były dotychczas. Aktualnie efekty widać gołym okiem. Szkoła przy ulicy Długiej w Ładach zmieniła się. W poprzedniej formie funkcjonowała blisko 40 lat.

Kiedy działalność rozpocznie przedszkole? Te, choć jest już gotowe, to nie będzie funkcjonować od 1 września. Gmina zapewniła swoim małym mieszkańcom 100 proc. miejsc, więc nie trzeba „na szybko” uruchamiać nowej placówki. – Nie mamy jeszcze zarejestrowanego przedszkola na dzień 1 września. W trakcie roku zarejestrujemy placówkę w kuratorium. Z tego też powodu też nie było tej placówki na samym początku przy rekrutacji, która odbywała się w kwietniu i maju. Ale mamy na dzień dzisiejszy 100 proc. pokrycia dzieci w przedszkolach. Do nowej placówki będziemy przenosić dzieci z przedszkola w Dawidach. Oczywiście w zależności od tego czy rodzice będą chcieli zdecydować się wcześniej na taki krok. Umowę na użytkowanie dotychczasowego budynku mamy do września przyszłego roku, później już wszystkie dzieci będą w Ładach – zapowiada wójt Raszyna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.