Zadbaj o bezpieczne święta

Region

Do 26 grudnia policjanci będą prowadzili działania „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. Jednak pamiętajmy, że to czy dojedziemy na święta bezpiecznie, zależy w dużej mierze od nas samych.

Statystyki mówią same za siebie. W minionym roku w dniach 24-26 grudnia na drogach zginęło 30 osób, a 229 zostało rannych. Najwięcej ofiar odnotowano w drugi dzień świąt, czyli w czasie powrotów. W tym roku wyjazd do rodzin już się rozpoczął, niestety tragicznie. W piątek rano tir zderzył się z samochodem osobowym. Kierowca wyszedł z niego, przedostał się na druga stronę autostrady i tam został śmiertelnie potrącony przez inny pojazd. Do zdarzenia doszło na autostradzie A2, na wysokości miejscowości Łyszkowice.

– W tym wyjątkowym okresie policjanci dołożą wszelkich starań, aby wspierać podróżnych, koncentrując swoje działania w szczególności na udzielaniu uczestnikom ruchu drogowego wszelkiej pomocy. Nie może być jednak taryfy ulgowej wobec osób, które w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego i tym samym narażają innych na ryzyko utraty życia i zdrowia. Dlatego, w czasie działań „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie” policjanci pełniący służbę na drogach będą zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci. Będą również przypominać kierowcom, kontrolując prędkość jazdy, że podczas podróży na święta nie da się odrobić straconego czasu – informuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Ważne też jest przygotowanie auta do podróży. Zwłaszcza, że mamy okres zimowy i nie zawsze temperatury na plusie i suchy asfalt stwarzają idealne warunki do jazdy. Koniecznie należy wyposażyć pojazd w opony zimowe, sprawdzić światła, hamulce, płyny eksploatacyjne.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.