Zadaszą plac przy PKP w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Gmina Grodzisk Mazowiecki ogłosiła przetarg na przebudowę placu w okolicy dworca PKP. Co się zmieni? Przede wszystkim teren zyska częściowe zadaszenie, ale nie tylko.

W ubiegłym roku grodziski dworzec przeszedł gruntowny lifting. Wyraźnie „odmłodniał” również teren znajdujący się wokół stacji PKP. W ramach tych prac między innymi wykonano stalowe słupy pod instalację tzw. daszków w części gdzie znajduje się kładka nad torami i mur z cegły klinkierowej wraz z przewodami do oświetlenia kinkietowego. Jednak nie zamontowano kilku elementów. Dlatego poszukiwany jest wykonawca, który dokończy przemianę dworca.

Czemu nie zrealizowano inwestycji „za jednym zamachem”? – Tegoroczne zadanie będzie dokończeniem ubiegłorocznego. Nie zadaszyliśmy terenu ponieważ nie posiadaliśmy wystarczających środków finansowych. To prace, które mogły poczekać na swoją kolej – mówi Urszula Chrzanowska, naczelnik Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim.

Na wspomnianym placu powstanie pergola, czyli częściowe zadaszenie. Będzie to obiekt o konstrukcji stalowej w kolorze szarym pokryty bezbarwnym poliwęglanem. Wokół pojawi się oświetlenie kinkietowe, nie zabraknie również dodatkowych ławek. Takie rozwiązanie umożliwi mieszkańcom Grodziska i podróżnym na schowanie się przed np. deszczem.

Ostateczny termin wykonania zamówienia to 14 października tego roku.

Tak będzie wyglądał teren dworca po zmianach:

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.