Zabytkowa część "Sokoła" otwarta! Uwaga na ptaki…

Region

Po ponad trzech miesiącach zakończyły się prace modernizacyjne zabytkowej części Parku Kościuszki, który potocznie jest nazywany Parkiem Sokoła. Mieszkańcy od czwartku znów mogą chodzić alejkami. Muszą się jednak unikać odwiecznego problemu w tym miejscu - ptaków.

Po otwarciu popularnego przejścia z centrum miasta do dworca PKP wszyscy mogą ocenić jedną z największych inwestycji tego roku. Teren ubogacają ładne lampy, ławki i kosze na śmieci. Park zyskał również nową nawierzchnię, o której pisaliśmy wielokrotnie. Jak się okazuje, nie jest ona przeszkodą dla matek z wózkami.

– Nie ma żadnego problemu – powiedziała nam jedna z mam. – Ta nawierzchnia mi nie przeszkadza. Nie odczuwam różnicy – potwierdziła druga pani.

Odwieczny problem z ptakami

Problemem pozostały ptaki, które od wielu lat nękały i wciąż nękają przechodniów. – To nie jest przyjemne – przyznała jedna z mieszkanek. Ptaki zapaskudziły już dużą część nowej nawierzchni, a także niektóre ławki.

– Tak, to jest problem od wielu lat. Na budynku pałacyku zostały zamontowane małe druciki, które nie ranią ptaków, ale nie pozwalają im siadać. Ptaki jednak siadają na drzewach – przyznał Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Do końca wakacji pieczę nad terenem sprawuje wykonawca. Od 1 września większość parku przejmie już miasto. – Wtedy będziemy mogli coś zrobić. W ubiegłych latach przeprowadzaliśmy straszenie ptaków różnymi metodami. Teraz trzeba będzie to powtórzyć – zadeklarował Kurzela.

Teren wokół pałacyku nadal zamknięty

Nie cała część zabytkowej połowy Parku Kościuszki została już otwarta. Wciąż zamknięte będzie bezpośrednie otoczenie pałacyku. Jednym z powodów jest budowa fontanny w pobliżu amfiteatru. Inną przyczyną są prace melioracyjne pod budynkiem, o czym pisaliśmy tutaj.


W parku pojawiły się nowe ławki, kosze na śmieci i latarnie


Niektóre sprzęty i nawierzchnia w wielu miejscach już jest zanieczyszczona ptasimi odchodami


Pracownicy montują ogrodzenie wokół pałacyku, ponieważ będą przeprowadzane prace melioracyjne…


…i budowana będzie fontanna, która stanie przy scenie amfiteatru


W ramach inwestycji pracownicy pielęgnują zieleń

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.