Zabytkowa wiata wróciła na miejsce

Pruszków

Charakterystyczna „skrzydlata” wiata na stacji PKP w Pruszkowie powróciła na swoje miejsce. W nocy z piątku na sobotę kolejarze umieścili ją tam, gdzie od wielu lat stała. Cała operacja przesuwania zabytkowej konstrukcji konieczna była ze względu na modernizację linii podmiejskiej nr 447.

O postępach prac na remontowanej linii kolejowej na trasie Warszawa Włochy-Grodzisk Mazowiecki informuje na naszych łamach na bieżąco. Mowa w nich najczęściej o terminach, opóźnieniach, stopniu zaawansowania prac. Ale są i ciekawostki. Jedną z nich na pewno jest przesuwanie zabytkowej wiaty na dworcu PKP w Pruszkowie. W połowie kwietnia kilkunastotonowa konstrukcja została przesunięta o ok. 40 metrów w kierunku Warszawy, co miało umożliwić wykonawcy pracę przy przejściu podziemnym.

Teraz wiata wróciła już na swoje „stare” miejsce. Za pomocą specjalnych dźwigów konstrukcję ustawiono i przymocowano do słupów. Wkrótce rozpocznie się renowacja jej zabytkowych skrzydeł, a na peronie pojawią się nowe ławki, megafony i tablice informacyjne.

Choć w rejonie pruszkowskiej stacji nie widać zbyt wielu robotników, to PKP PLK zapewnia, że postępują też pozostałe prace. – Na stacji w Pruszkowie kontynuowane są prace modernizacyjne. Gotowa jest już konstrukcja nowego przejścia podziemnego i obecnie wykonawca koncentruje się na budowie schodów od strony miasta oraz peronu. Budowane są szyby na nowe, wygodne windy. W rejonie stacji układane są nowe tory – zaznacza Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Przypomnijmy, że ruch pociągów na linii podmiejskiej ma zostać wznowiony 24 września. Wyjątkiem jest stacja w Pruszkowie, która pozostanie nieczynna prawdopodobnie przez kolejny miesiąc.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.