Zabierz głos w sprawie zagospodarowania terenu

Michałowice

Mieszkańcy Michałowic mogą zabrać głos w sprawie zagospodarowania obszaru przy zbiorniku retencyjnym, wypełniając specjalną ankietę. Potrwa ona do 3 października.

Teren, którego dotyczy ankieta znajduje się pomiędzy ulicami: Aleją Powstańców Warszawy, Graniczną i Topolową oraz rzeką Raszynką. Zmiana w projektowaniu przestrzeni wynika z obowiązującego od 2002 r. planu zagospodarowania przestrzennego, który nie przewiduje możliwości zabudowy kubaturowej (nieruchomości) w okolicach powstałego zbiornika retencyjnego. W północnej części obszaru powstaną osiedla mieszkaniowe oraz lokalne usługi. Wzdłuż rzeki Raszynki natomiast możliwe jest tylko zlokalizowanie liniowych obiektów sportowych. Problematyczne jest zatem to, że gmina chciałaby przeznaczyć obszar na obiekty rekreacyjne, lecz wówczas nie starczy miejsca na ważne obiekty socjalne i techniczne.

Według władz gminy, projektowanie tego rejonu jest sprawą publiczną. Dlatego też od 12 września mieszkańcy mają możliwość wypełnienie kwestionariusza na podstawie którego, magistrat wybierze najlepszą propozycję zagospodarowania terenu. Głosujący mają do wyboru m.in. restaurację, siłownie plenerową, plac zabaw dla psów, strefę rekreacji dla dzieci czy przestrzeń przeznaczoną do uprawiania sportów wodnych. 
– Dzięki konsultacjom chcemy poznać opinie jak największej liczby osób zainteresowanych przestrzenią naszej gminy, by lepiej móc dostosować Studium do lokalnych potrzeb i wspólnie wypracować rozwiązania. – tłumaczy w oficjalnym komunikacie urząd gminy.

Ankieta potrwa do 3 października. Wypełnić ją można tu,  bezpośrednio w urzędzie lub wysyłając skan ankiety na adres mailowy: konsultacje@michalowice.pl.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.