Zabierają się za termomodernizację

Piastów

W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy, że miasto Piastów otrzyma 8 mln zł dofinansowania na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej. Rozpoczęły się już poszukiwania wykonawców.

– Duża kwota, dużo pieniędzy na duże zadania i ważne. Chcemy termomodernizować kilka ważnych budynków użyteczności publicznej. Zakres jest duży, ale i potrzeby są spore. Bardzo się cieszę, że udało się to dofinansowanie uzyskać. Od dłuższego czasu akcentujemy działalność proekologiczną, taką która zakłada także poszanowanie energii, a co za tym idzie środowiska – mówił w listopadzie ubiegłego roku Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa. 

Co więcej nie trzeba było długo czekać na podjęcie działań związanych z realizacją zadań. Piastowski magistrat pod koniec grudnia ogłosił przetargi na termomodernizacje wybranych budynków. Nowy wygląd zyska łącznie osiem obiektów: szkoły podstawowe nr 1, 2, 3 i 5, przedszkole nr 4, urząd miejski, MOK oraz budynek wielorodzinny przy ul. Tuwima 4.

Łącznie na wszystkie te przedsięwzięcia Piastów chce przeznaczyć 11 mln zł, z czego 8 mln zł pochodzi ze wspomnianego dofinansowania. Wszystkie budynki mają zyskać m.in. nową elewację, a prace mają być wykonane do końca sierpnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.