Zabezpiecz rower przed kradzieżą

Region

Niestety nie ma idealnego sposobu, aby zapobiec kradzieży roweru pozostawionego w miejscach ogólnodostępnych. Wprawny złodziej może w kilka sekund odkręcić koło czy ukraść siodełko. Można jednak zminimalizować ryzyko utraty swojego pojazdu, bądź jego części.

Tylko w tym roku na terenie powiatu pruszkowskiego skradziono 5 rowerów, natomiast z terenu powiatu grodziskiego tylko w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy zginęło 8 pojazdów. Dlatego też funkcjonariusze z Pruszkowa podpowiadają, jak zabezpieczyć swój pojazd, aby maksymalnie utrudnić jego kradzież.

Przede wszystkim nie powinno się zostawiać roweru niezabezpieczonego w miejscach ogólnodostępnych. Również nie należy stosować najtańszych zabezpieczeń i bez atestu, gdyż często nie spełniają należycie swojej roli.

Trzeba pamiętać również o tym, że rowery, które zwracają na siebie uwagę wyglądem, czy wyposażeniem są bardziej narażone na kradzież, aniżeli standardowe modele.

Zabezpieczenia należy zakładać w taki sposób, aby przypinać koło i ramę do przytwierdzonego do podłoża przedmiotu. Powinno być one założone możliwie najciaśniej. Oprócz tego z roweru powinniśmy zdjąć wszystkie przedmioty, które mogą zostać skradzione jak: liczniki prędkości, czy światła przednie i tylne.

Warto zwracać uwagę na to gdzie pojazd ma być zostawiony. Miejsca dobrze widoczne oraz oświetlone mogą zniechęcić złodzieja do kradzieży. Warto zostawiać rower w miejscu monitorowanym, gdyż w przypadku kradzieży jest duża szansa na to, że policja, będzie dysponować zapisem zdarzenia.

Większość rowerów posiada nr fabryczny, który właściciel powinien znać. Ułatwi to poszukiwanie zaginionego jednośladu.

Przydatne będzie sfotografowanie swojego roweru na wypadek kradzieży, zdjęcia będzie można je będzie przekazać policji i rozpowszechnić w internecie co może pomóc w odzyskaniu pojazdu.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.