Zabezpiecz rower i oznakuj go w komendzie

Grodzisk Maz.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego wciąż odnotowują kradzieże rowerów na terenie powiatu. W związku z tym funkcjonariusze przypominają o możliwości znakowania sprzętu i zaznaczają, że często właściciele rowerów nie zabezpieczają ich należycie.

Warto zostawiać jednoślady w miejscach monitorowanych. Jeśli nie mamy takiej możliwości to dodatkowe zabezpieczenie okazuje się być niezbędne i to nawet niejedno. Warto tutaj podkreślić, że większość linek czy klamer jest wykonana ze słabych materiałów, dlatego jeśli mamy cenny rower, to warto zainwestować nieco więcej w porządne zabezpieczenie.

Kolejna ważna sprawa, która ułatwia znalezienie roweru jeśli już dojdzie do jego kradzieży, to znakowanie sprzętu. Można tego dokonać na komendzie w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Bartniaka 19. – Procedura programu polega na wygrawerowaniu na częściach roweru specjalnym przyrządem typu „engrawer” oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji. Każdy oznakowany rower jest opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania. Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany rower ma inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę w której został oznakowany – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Zych.

Każdy mieszkaniec powiatu grodziskiego, który chce bezpłatnie oznakować rower najpierw musi wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy w celu wygenerowania unikalnego kodu. Natomiast na znakowanie, które odbywa się w każdy poniedziałek w godz. 12-15, należy umówić się na konkretny termin pod numerem telefonu 755 60 09.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Zabezpiecz rower i oznakuj go w komendzie”

 1. Gość pisze:

  Czemu to tyczy sie tylko mieszkańcom Grodziska ?

 2. zawiedziony pisze:

  Rower przy stacji Podkowa Leśna Główna pod wiatą, 4 lub więcej kamer monitoringu, blokada, dzień ok 14:00, ludzie dookoła. Rower skradziony 3 tygodnie temu i cisza……

 3. Gość pisze:

  I co mi po takim oznaczeniu?

 4. Kamill pisze:

  A kiedy w pruszkowie będzie można oznakować rower ??

 5. Paranoja pisze:

  Godz. 12-15…. dla kogo ona ma być???? A Pruszków nadal ma to robić w Ursusie …?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły