Zaatakował maczetą, odpowie za próbę zabójstwa

Brwinów

54-letni Sławomir L., który 3 maja zaatakował rowerzystę maczetą będzie odpowiadał przed sądem za próbę zabójstwa.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło w czwartek 3 maja po godz. 18.00 w Żółwinie. – Para wybrała się na wycieczkę rowerową. Mężczyzna zauważył samochód zaparkowany w lesie. 35-latek zwrócił uwagę kierowcy, że do lasu nie powinno wjeżdżać się samochodem. 54-letni kierowca wyciągnął z pojazdu maczetę i uderzył w rękę 35-latka – mówiła nam „na gorąco” podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Poszkodowany trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – dodaje.

Sprawa trafiła do pruszkowskiej prokuratury, która wszczęła śledztwo. – Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie prowadzi śledztwo przeciwko Sławomirowi L. podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa Tomasza K. w dniu 03 maja w Żółwinie poprzez zadanie ciosów maczetą – poinformował nas Andrzej Zwoliński, zastępca prokuratora rejonowego w Pruszkowie. 

Zgodnie z decyzją sądu wobec Sławomir L. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu do 31 lipca. 

Okazuje się, że mężczyzna doskonale zdawał sobie sprawę z tego co robi. – Podejrzany Sławomir L. nie był leczony psychiatrycznie, neurologicznie i odwykowo , jak również nie ujawniły się inne okoliczności, które powodowałby uzasadnione wątpliwości co do jego stanu zdrowia psychicznego –dodaje prokurator Zwoliński. 

Sławomirowi L. za usiłowanie zabójstwa grozi kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolność lub dożywocie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.