Zaatakował kierowcę nożem

Grodzisk Maz.

Do awantury drogowej doszło na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. Kierowca został zaatakowany przez pasażera pojazdu, który jechał przed nim. – Napastnik miał podejść do kierowcy i grozić mu, a także uderzyć go pięścią w twarz oraz próbować ugodzić go nożem – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Pokrzywdzony kierowca zwrócił się do grodziskich policjantów z nagraniem. Wideorejestrator umieszczony w jego pojeździe nagrał całe zdarzenie. Na nagraniu widać jak mężczyzna został zaatakowany przez pasażera pojazdu podróżującego przed nim. Po zablokowaniu drogi pokrzywdzonemu napastnik „wyskoczył” z samochodu, uderzył go w twarz i groził nożem. 

– Na szczęście kierujący zdążył w porę zamknąć szybę swojego pojazdu, w którą trafiły uderzenia niebezpiecznego narzędzia – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych. – Grodziscy policjanci szybko ustalili właściciela auta, z którego wysiadł podejrzewany o groźby mężczyzna. Okazało się, że został on rozpoznany przez poszkodowanego jako sprawca tego czynu. 24-latek został zatrzymany przez kryminalnych w miejscu zamieszkania. Jarosław R. usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych, uszkodzenia ciała przez uderzenie pięścią i usiłowania uszkodzenia ciała przez użycie niebezpiecznego narzędzia. Odpowie także za uszkodzenie zgłaszającemu szyby w samochodzie – dodała.

Prokurator podjął decyzję o zastosowanie dozoru policyjnego wobec 24-latka, a także zakazał mu zbliżania się do pokrzywdzonego.

To nie pierwsze takie zdarzenie do jakiego doszło w ostatnim czasie na drogach naszego regionu. Sprzeczka między motocyklistą a kierowcą samochodu osobowego miała miejsce kilka dni temu w Pruszkowie. Pisaliśmy o tym tutaj. 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.