Za brak stempla chciał wręczyć łapówkę

Region

Zatrzymany do kontroli mężczyzna nie posiadał aktualnych badań technicznych swojego samochodu. Aby uniknąć zatrzymania dowodu rejestracyjnego pojazdu chciał wręczyć funkcjonariuszowi policji łapówkę, teraz za ten czyn zostanie przed sądem.

Klika minut przed 2.00 w nocy policjanci z Pruszkowa zatrzymali do kontroli samochód dostawczy. Podczas kontroli dokumentów okazało się, że pojazd ma nieważne badania techniczne. Brak badań jest podstawą do zatrzymania dowodu rejestracyjnego. 33-letni kierowca starał się wytłumaczyć mundurowym, że samochód ma ważne badania jednak nie potrafił wyjaśnić, czemu w dokumentach nie ma stosowanego stempla.

Policjanci nałożyli na Andrzeja D. mandat w wysokości 50 zł. Dodatkowo stwierdzili, że dowód rejestracyjny pojazdu zostanie zatrzymany do czasu uzupełnienia braków. 33-latek chciał w nieco inny sposób rozwiązać ta sprawę. Kierowca wręczył funkcjonariuszowi 150 złotych łapówki, aby ten odstąpił od czynności.

Policjanci natychmiast poinformowali mężczyznę o zatrzymaniu w związku z próbą przekupstwa. Wtedy też Andrzej G. podniósł stawkę łapówki. 33-latek został przewieziony na komendę i osadzony w policyjnych pomieszczeniach. Za próbę przekupienia funkcjonariusza publicznego grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.