Za zakupy płacili skradzionymi kartami

Brwinów

Często rzucamy się w wir zakupów. Podobne szaleństwo ogarnęło 61-latka i 57-latkę, jednak w tym wypadku jest jedno zasadnicze „ale”. Wspomniana dwójka za zakupy płaciła cudzymi kartami. Brwinowscy policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę.

Zakupowe szaleństwo trwało, ale tylko do czasu. Funkcjonariusze z Brwinowa przyjęli zgłoszenie od mężczyzny, któremu skradziono portfel wraz dokumentami i kartami płatniczymi. Złodzieje postanowili dobrze wykorzystać łup. 61-letni mężczyzna ruszył do sklepu, gdzie płacił skradzioną kartą bankomatową. 

Brwinowska policja szybko podjęła działania. W rejonie jednego ze sklepów 61-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy. Okazało się, że ma przy sobie tylko jedną kartę należącą do pokrzywdzonego. Co z kolejną? Ta znajdowała się w posiadaniu 57-latki. Kobieta chętnie z niej korzystała i płaciła za zakupy, jednak w pewnym momencie możliwości się wyczerpały. Poszkodowany zablokował kartę w banku. Gdy 57-latka została zatrzymana przez funkcjonariuszy tłumaczyła, że znalazła portfel wraz z dokumentami i jedną kartą płatniczą.

Zakupowe szaleństwo ma swoje konsekwencje. 61-letni mężczyzna przyznał się do stawianych zarzutów i poddał karze 4 miesięcy pozbawienia wolności. Kobieta również nie ucieknie od odpowiedzialności. Spotka ją kara 6-ciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Dodatkowo musi naprawić wyrządzoną szkodę.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.