Za dotację kupili sprzęt do ratowania życia

Brwinów

Strażacy ochotnicy z gminy Brwinów otrzymali dotacje w wysokości blisko 46 tys. zł. Nie jest to duża kwota, ale wystarczająca do zakupu sprzętu potrzebnego do ratowania życia.

Za otrzymane pieniądze zostało zakupione wyposażenie i urządzenia ratownicze dla ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Brwinów. Strażacy wykorzystają nowe elementy do udzielania pomocy bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

Każdy samochód ratowniczo-gaśniczy straży pożarnej powinien być wyposażony w sprzęt do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Takim sprzętem jest zestaw ratownictwa medycznego z deską ortopedyczną, szynami oraz opatrunkami hydrożelowymi. Zestaw taki ma zastosowanie do zabezpieczania dróg oddechowych, prowadzenia oddechu kontrolowanego lub wspomaganego oraz tlenoterapii, unieruchamiania złamań oraz podejrzeń złamań lub zwichnięć, zapewnienia komfortu termicznego, tamowania krwotoków i opatrywania ran oraz opatrywania oparzeń – mówi Krzysztof Newen, komendant gminny OSP.

W zestawy, o który mowa wyżej, zostały wyposażone OSP Brwinów i OSP Biskupice. Dla OSP Moszna i OSP Żółwin zostały zakupione defibrylatory. Dzięki nim, w przypadku nagłego zatrzymania krążenia możliwe jest przywrócenie prawidłowej akcji serca. To niezbędne urządzenia.

OSP Biskupice posiada zestaw hydraulicznych narzędzi ratowniczych kombi, czyli jedno narzędzie służy do rozcinania i rozpierania konstrukcji np. samochodu, który uległ wypadkowi. Użycie dwóch narzędzi, tj. nożyc i rozpieracza podczas akcji, znacznie skróci czas ewakuacji poszkodowanych z uszkodzonych pojazdów.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.