Za bilet WKD zapłacisz kartą

Region

Dobra informacja dla pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Już wkrótce we wszystkich kasach przewoźnika będzie można płacić kartą za bilety.

To spore ułatwienie, bowiem do tej pory aby kupić bilet w kasie trzeba było przygotować odpowiednią kwotę w gotówce. A tej coraz więcej osób przy sobie nie nosi. Zakup biletu musiały więc poprzedzić przygotowania w postaci wycieczki do bankomatu. W ciągu najbliższych kilku miesięcy takie sytuacje mają stać się wspomnieniem. WKD szykuje się do płatniczej rewolucji.

Na jakim etapie są przygotowania? – Wprowadzenie możliwości płatności kartą w kasach biletowych WKD zostanie wdrożone w ramach przedsięwzięcia związanego z zakupem i dostawą nowych terminali kasowych wraz z oprogramowaniem. Nowe terminale kasowe będą zintegrowane z istniejącymi systemamivpłatności bezgotówkowej. Aktualnie trwają przygotowania do ogłoszenia procedury przetargowej na zakup i dostawę urządzeń – mówi nam Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy spółki.

Kiedy więc za bilety będziemy mogli zapłacić kartą? – Dostawa i wdrożenie nowych terminali kasowych według przyjętych założeń odbędzie się w ciągu 6 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą – zaznacza Kulesza.

Prawdopodobny termin to druga połowa tego roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.