Wypadek kolejki WKD! Są ranni

Region

W piątkowe przedpołudnie doszło do wypadku kolejki WKD. Pociąg uderzył w koparkę. Rannych zostało osiem osób.

Do wypadku doszło ok. godz. 10.31. Skład jadący w stronę Grodziska przed wjazdem na stację Warszawa Raków wykoleił się po zderzeniu z koparką. W tym miejscu prowadzone były prace przy nasypie.

Według informacji warszawskiej policji i WKD, rannych zostało osiem osób. Sześć z nich zostało odwiezionych do szpitala, a dwie opatrzone na miejscu.

Wypadek spowodował utrudnienia w ruchu pociągów. – Do końca dnia pociągi będą kursowały mniej więcej według rozkładu niedzielnego – poinformował nas Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD.

Składy jadące z Milanówka dojeżdżają do Warszawy Raków i wracają tym samym torem „pod prąd”. Pociągi jadące z Grodziska w Komorowie zmieniają tor na lewy i dojeżdżają tylko do Michałowic.

W godz. 14.00-17.00 między Michałowicami i stacją Warszawa Aleje Jerozolimskie kursuje autobus zastępczy, który omija przystanki pośrednie.

Między Warszawą Śródmieście a Warszawą Aleje Jerozolimskie ruch odbywa się normalnie.

W okresie utrudnień ważne bilety WKD są honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku z Warszawy Śródmieście do Grodziska.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.