Z myślą o remoncie przycinali gałęzie

Kolej

Warszawska Kolej Dojazdowa wyremontuje latem tor nr 2. Spółka przystąpiła już do prac przygotowawczych. Na odcinku Pruszków WKD-Tworki przycinała gałęzie, co nie uszło uwadze mieszkańców.

Niektórzy zastanawiali się, czy przewoźnik uzyskał należne pozwolenia na przeprowadzenie prac. –  W ostatnich dniach WKD na odcinku Pruszków-Tworki, wycięła lub też bardzo mocno przycięła wiele drzew w pasie Warszawskiego Obszaru Krajobrazu Chronionego. Należałoby jednak zadać pytanie, czy WKD konsultowała tego typu prace z Wydziałem Ochrony Środowiska, a tym bardziej czy miała na to zgodę –  napisał na adres kontakt@wpr24.pl zaniepokojony Kamil.

Przewoźnik zapewnia, że w tym przypadku posiadanie pozwoleń nie było konieczne. –  WKD nie prowadziła i nie prowadzi wycinki drzew wymagającej uzyskania stosownych zezwoleń na żadnym z odcinków linii kolejowej –  mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

Główne powody przycinania gałęzi to troska o bezpieczeństwo ruchu oraz przygotowania do zbliżającego się remontu toru nr 2. – Na odcinku Pruszków WKD-Tworki w drugiej połowie lutego wzdłuż toru nr 2, tor prawy w kierunku Warszawy, prowadzone były czynności obejmujące przycięcie krzewów, odrostów i gałęzi skierowanych ku torowisku i sieci trakcyjnej. Celem naszych działań było zapewnienie należytego poziomu bezpieczeństwa ruchu kolejowego oraz utrzymanie należytego stanu infrastruktury kolejowej, włączając w to jej najbliższe otoczenie. Druga kwestia to podjęcie działań przygotowawczych w związku z planowanym wykonaniem kompleksowej naprawy toru nr 2 w miesiącach lipiec-sierpień 2016 roku – wyjaśnia Kulesza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.