Z marszałkiem o drogach: Wiadukt w Pruszkowie potrzebuje pilnego remontu

Region

Wiadukt drogowy w ciągu ul. Poznańskiej w Pruszkowie wymaga remontu. Władze miasta widziałby w jego miejscu duży węzeł drogowy. Władze województwa mają jednak inne plany.

Dwupasmowy wiadukt z łącznicami pozwalającymi na bezkolizyjny wjazd i zjazd z Al. Jerozolimskich w kierunku Pruszkowa i Grodziska. To koncepcja jaka wpisana jest w miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Pruszkowa. Tymczasem władze województwa, na których barkach spoczywa ta inwestycja w ciągu ostatnich lat mocno okroiły tę wizję.

Pierwotnie zakładano budowę nowego wiaduktu obok istniejącej przeprawy, a następnie wyburzenie starego wiaduktu. O wyjaśnienie tej sytuacji poprosiliśmy marszałka województwa Adama Struzika. – Jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ ze względów technicznych musieliśmy zlecić ponowną ekspertyzę stanu technicznego tego wiaduktu. Z powodów technicznych musimy być przygotowani na taki moment, w którym trzeba będzie wyłączyć wiadukt z ruchu. Dlatego też na tym etapie będziemy realizowali remont tego wiaduktu. Na ten cel zostało zabezpieczone 60 mln zł i na tym etapie trudno jest mówić o poszerzaniu tej koncepcji. Nie ma takich możliwości finansowych, żeby w tej chwili realizować bardzo piękny projekt, ale który wymaga wielokrotnie większych nakładów finansowych – zaznacza Struzik.

Na jakim etapie są prace projektowe? Okazuje się, że powoli zbliżają się do finiszu. — W tej chwili mamy uzyskaną decyzję środowiskową, pozwolenie wodnoprawne sądzę, że też będzie bardzo szybko. Planujemy wyburzenie tego wiaduktu i posadowienie nowego. Będzie to wyższy obiekt, większy i dłuższy, bo podpory są wycofane z pasa kolejowego wobec tego ten obiekt jest zupełnie innej nowej konstrukcji ale przez to kosztowny. Dodatkowo zaprojektowana jest łącznica z tego obiektu, która umożliwi ruch w kierunku Grodziska bezpośrednio do drogi 719 – powiedział nam Zbigniew Ostrowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Nowy wiadukt, oprócz wspomnianej łącznicy nie wprowadza dużych zmian w układzie komunikacyjnym Pruszkowa. Co więcej drogowcy wykluczyli możliwość jego połączenia z Al. Jerozolimskimi na skrzyżowaniu z ul. Bohaterów Warszawy. – Żeby wiadukt połączyć w tym układzie wymaga to zupełnie innej koncepcji. Całościowego spojrzenia i wyburzenia tego, co wybudowaliśmy, czyli przebudowania na nowo skrzyżowania z Bohaterów Warszawy, które objęłoby swoim zasięgiem również drogę powiatową i drogę 718. Jest to skomplikowany proces i wymaga oddzielnego projektowania – dodał Ostrowski.

Obecnie nic nie wskazuje więc na to, że Pruszków doczeka się przeprawy nad torami PKP w ciągu ul. Poznańskiej o zwiększonych parametrach.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 23

23 odpowiedzi na “Z marszałkiem o drogach: Wiadukt w Pruszkowie potrzebuje pilnego remontu”

 1. WSC pisze:

  Zbudujmy tunel na lata !!! Na prawde !

 2. jan groszek pisze:

  „.. wymaga to zupełnie innej koncepcji. Całościowego spojrzenia i wyburzenia tego, co wybudowaliśmy, czyli przebudowania na nowo skrzyżowania z Bohaterów Warszawy, które objęłoby swoim zasięgiem również drogę powiatową i drogę 718. Jest to skomplikowany proces i wymaga oddzielnego projektowania”

  a co to za problem. Robicie po kilka projektów wszystkiego. Rozwalacie nowowybudowane ulice, a w tym przypadku nagle problem

 3. Jan Groszek pisze:

  „Dwupasmowy wiadukt z łącznicami pozwalającymi na bezkolizyjny wjazd i zjazd z Al. Jerozolimskich w kierunku Pruszkowa i Grodziska. To koncepcja jaka wpisana jest w miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Pruszkowa”

  czyli wiadomo od dawna co jest potrzebne, każdy Pruszkowianin podpisuje się pod tą inwestycją, ale nie. Lepiej zrobić od nowa taki sam wiadukt, z tymi samymi korkami, z tymi samymi problemami. O to chyba musi teraz Pruszków zawalczyć. Panie Makuch pokaż pan co potrafisz z kolegą Sipierą. Obiecywaliście zmiany po wyborach, pokażcie, że potraficie.

 4. Łuki pisze:

  Bo fantazja jest od tego, aby bawić się za nie swoje na całego.

 5. Przedsiebiorca pisze:

  Wiadukt wiaduktem, a lokalne radio zakłóca kanał kierowców 19 durnymi reklamami.

 6. Anonim pisze:

  W Pruszkowie to 80% jezdni jest do remontu co z tego że zrobią wiadukt jak droga dojazdowa do niego jest fatalna nie wspomnę o ul.Dzialkowej i remoncie który już tyle czasu się wlecze a sama w/w jezdnia jest w strasznym stanie takich przykładów można pisać i pisać.

 7. szkoda strzepić ryja pisze:

  haha i cały ruch będzie przekierowany na tunel jednopasmowy pomiędzy osiedlami i na przejazd który otwierają raz na 10 min hehehe Pruszków potrzebuje min. 3 przepraw przez tory. Wiem , że się doczekamy, ale o tym trzeba było myśleć zaraz po tym jak nasz wiadukt otworzono po remoncie generalnym w 2001 czy 2002 roku. Gratuluje władzom miasta , starostwa i województwa refleksu oraz klapek na oczach. DZIĘKUJEMY !!!

 8. Hanna pisze:

  W Pruszkowie to standard

 9. kpina pisze:

  Całe szczęście były pieniądze z budżetu miasta na ORP Starzy… o przepraszam CDK. Rozumiem, że droga jest wojewódzka, ale Pruszków mógł lobbować za odpowiednimi rozwiązaniami. Skandal, że w tak dużym mieście jest jedna bez kolizyjna przeprawa przez torowisko (nie liczę legendarnego tunelu, który rodzi się w bólach od lat 90). Wiedząc, że będzie modernizacja linii kolejowej i mając zamknięte torowisko przez ponad rok można było zsynchronizować prace i choćby pylony postawić na międzytorzu.

 10. Żbikowiak pisze:

  Co z wiaduktem na Papierni? Do zdjęć umieli się uśmiechać.

 11. zzt pisze:

  NIE DA SIĘ!

 12. dyszant pisze:

  Jak „piniendzy ni ma”, to znaczy kradną. Tak mnie uczono od zawsze.

 13. none pisze:

  Czyli jak zwykle – „niedasię”.

 14. Pruszkowianin pisze:

  To jest groteska. Nawet jesli remont pojdzie sprawnie (teoretycznie), to przy takiej eksploatacji nowy wiadukt dlugo nie pociagnie jezeli dalej przeprawa bedzie sluzyla jako poczekalnia dla TIRow, ktore i tak beda na nim staly w jednym wielkim korku. Tam musza byc dwa pasy i to do samej A2, inaczej cala kasa i nerwy mieszkancow pojda na marne.

 15. Ups, z pruszkowa pisze:

  Polska i Polacy. Raczej polska i polaczki.
  Po co nam był taki Pilecki? Aby było czyim imieniem drogę do nowego kościoła nazwać. Bo nie wiadukt , którego nie będzie!

  • Katol pisze:

   Módlmy się za prezesa i jego ludzi. Za polityków, i chce dzieci.
   N
   Boże zostaw zwykłych śmiertelników. Niech sobie chorują i umierają bez godności.
   Nie potrzebujemy nowych wiaduktów, dróg ekspresowych, świeżego mięsa, warzyw bez chemii.
   Potrzebujemy modlitwy za polityków. Amen

 16. Anonim pisze:

  Trzeba zablokować tę drogę i w ten sposób pokazać nasze niezadowolenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły