Z kilogramem narkotyków na A2

Grodzisk Maz.

Trzymiesięczny areszt czeka 45-latka, który kilka dni temu pod wpływem narkotyków uderzył w bariery energochłonne na grodziskim odcinku autostrady A2. W jego samochodzie policjanci zabezpieczyli ponad kilogram różnych środków odurzających.

– Kilka dni temu przed godz. 22.00 grodziscy policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym na autostradzie. Na miejscu zastali lekko rannego kierowcę toyoty, który chwilę wcześniej uderzył autem w barierę energochłonną. Podczas udzielania pomocy i ustalania okoliczności kolizji,  funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny zapach marihuany. Natychmiast sprawdzili jego samochód. Po dokładnym przeszukaniu znaleźli w nim kilkanaście różnych opakowań z suszem roślinnym, białym proszkiem i masą plastyczną. Pod nogami kierowcy leżała  fifka i torebka z marihuaną. Wszystkie podejrzane substancje zostały zabezpieczone, a 45-latek trafił do szpitala – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Okazało się, że mężczyzna miał w samochodzie ponad 873 gramy amfetaminy, 331 gramów marihuany, 23 gramy haszyszu i prawie 7 gramów kokainy. – Wykonane przez policjantów czynności pozwoliły na przedstawienie Wiesławowi W. zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz kierowania samochodem pod wpływem środka odurzającego. Na wniosek funkcjonariuszy i prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. W tym czasie policjanci będą sprawdzać skąd pochodzą i dokąd miały trafić zabezpieczone narkotyki – zaznacza asp. sztab. Zych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.