XV-lecie Grodziskiego Chóru Bogorya

Grodzisk Maz.

Chór wystąpi 22 listopada w grodziskim kościele przy ul. Piaskowej z okazji XV-lecia działalności. Uczestnicy będą mieli okazję usłyszeć utwory z nowej płyty.

Chór powstał w listopadzie 2000 roku. Jego początkowa nazwa brzmiała „Grodziski Chór Dziecięcy” i utrzymała się przez pięć kolejnych lat. Wraz z początkiem 2006 roku zmieniono ją na „Grodziski Chór Bogorya”. Jego założycielem i pierwszym dyrygentem jest Marcin Mazur – chórmistrz, nauczyciel i autor publikacji muzycznych.

Do tej pory chór ma za sobą 230 wystąpień w Polsce i za granicą m.in. Austrii, Czechach, Danii, Francji, Hiszpanii czy Włoszech. Jest także laureatem 40 nagród zdobytych na krajowych i międzynarodowych konkursach chóralnych. W 2012 roku na IV Międzynarodowym Festiwalu Chórów w Randers pokonali rywalów i skradli pierwsze miejsce. Był to jeden z najważniejszych festiwali.

W 2010 roku na dziesięciolecie istnienia chóru ukazał się krążek z 23 utworami. Zawierał on nagrania z lat 2004-2008, które stanowiły reprezentatywny repertuar wykonywany przez Grodziski Chór Bogorya.

Latem 2014 roku nastąpiły kolejne zmiany. Chór dziecięcy i młodzieżowy stał się jednością, dzięki czemu zespół liczy 40 uzdolnionych dziewcząt w wieku od 10 do 18 lat.

22 listopada w kościele P.W. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Piaskowej w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się koncert muzyki chóralnej z okazji XV-lecia Grodziskiego Chóru Bogorya. Start imprezy o godzinie 19.30. Będzie to niepowtarzalna okazja aby zapoznać się z utworami z nowego krążka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.