Wznowienie ruchu na linii 447 coraz bliżej

Region

Za niecałe trzy tygodnie na podmiejską linię kolejową nr 447 mają wrócić pociągi. Trwają przygotowania do otwarcia linii, a tymczasem podróżni mogą już korzystać ze stacji Warszawa Włochy. Składy zatrzymują się tam od wtorku, 4 września.

Jak widać, zaawansowanie prac na poszczególnych przystankach jest mocno zróżnicowane. Na to, co już udało się na stacji we Włochach, podróżni z Pruszkowa będą musieli poczekać aż do 20 października. – Pasażerowie pociągów kursujących między Łowiczem, Sochaczewem a Warszawą mogą korzystać z nowych peronów na przystanku Warszawa Włochy. Przebudowa torów, nowe urządzenia sterowania ruchem umożliwiły zmianę i wygodniejsze połączenia. Na przystanku jest bezpieczne przejście przez tory. Docelowo będzie przejście podziemne. Wykonawca kończy prace – informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Przygotowania do uruchomienia szlaku trwają. – Czternaście nowych obiektów inżynieryjnych (przepustów, przejść podzielnych, tunelu drogowego), zostało już poddanych próbom obciążeniowym. 116-tonowa lokomotywa „sprawdzała” nowe konstrukcje na szlakach oraz na przystankach w Milanówku, Brwinowie, Parzniewie, Pruszkowie, Piastowie, Ursusie i Włochach. Podczas badań specjalna aparatura dokładnie zmierzyła parametry obiektów. Wiadukty są już przystosowane do obsługi cięższych i szybszych składów, do 120 km/h. Prędkość maksymalna będzie stopniowo uzyskiwana – zaznacza Jakubowski.

Jazdy testowe pociągów mają się wkrótce rozpocząć. Od 24 września zatrzymają się one na wszystkich stacjach z wyjątkiem Pruszkowa. Uruchomienie podmiejskich połączeń kolejowych nie oznacza jednak końca prac na linii. – Kontynuowane będą prace wykończeniowe na peronach i w przejściach podziemnych. We Włochach, Ursusie, Piastowie, Parzniewie, Brwinowie i Milanówku uruchomione zostaną tymczasowe, bezpieczne dojścia do peronów w poziomie szyn – zaznacza przedstawiciel PKP PLK.

Cała inwestycja ma zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

A jak dokładnie będzie wyglądała organizacja komunikacji zastępczej po 24 września? Z ilu połączeń kolejowych skorzystają mieszkańcy naszego regionu? Czy wszystkie rozwiązania wprowadzone przez PKP PLK są zasadne? O tym wszystkim wkrótce przeczytacie na łamach WPR24.pl i Gazety WPR.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.