Wyznaczą miejsca postojowe przy stadionie

Milanówek

Milanówek planuje prace na terenie stadionu przy ul. Turczynek. Miasto chce utwardzić teren i wyznaczyć miejsca postojowe.

Na stadionie przy ul. Turczynek trenują i rozgrywają mecze piłkarze KS Milan. Obiekt jest także miejscem licznych imprez miejskich. W ostatnim czasie pojawił się pomysł utwardzenia terenu oraz utworzenia miejsc postojowych. Inicjatywa wyszła od mieszkańców.  – To jedna z dwóch zwycięskich propozycji w ramach budżetu obywatelskiego. Pierwszym projektem jest rewitalizacja Parku im. Michała Lasockiego. Z kolei drugi dotyczy właśnie utwardzenia i stworzenia miejsc postojowych na terenie KS Milan – mówi Artur Niedziński z działu sportu Milanowskiego Centrum Kultury.

W Milanówku po raz kolejny zadziałał mechanizm budżetu obywatelskiego. Procedury formalne zakończone, projekty wybrane, a więc można przystępować do realizacji. Niebawem udający się na mecze KS Milan bądź wydarzenia sportowe na stadionie będą mogli parkować w komfortowych warunkach. 

Zgodnie z dokumentacją przetargową, dojścia do ciągów komunikacyjnych zostaną wykonane z kostki brukowej. W planach jest przygotowanie postoju dla rowerów oraz pochylni dla osób niepełnosprawnych łączącej chodniki. Udogodnieniem dla rowerzystów będzie samoobsługowa stacja napraw, gdzie każdy będzie mógł dopompować koła i wykonać drobne naprawy.

Miasto czeka na oferty potencjalnych wykonawców do 23 sierpnia. Po tym terminie magistrat wybierze najlepszą propozycję. Wykonawca na realizację zadania będzie miał czas do 31 października.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.