Wystawa w Mateczniku Mazowsze

Region

W piątek, 19 listopada w Centrum Folklorystycznym „Matecznik Mazowsze” w Otrębusach odbyła się poplenerowa wystawa prac uczestników trzech plenerów malarskich w Osiecku, Drohiczynie i Komańczy. W imponującej przestrzeni galerii pokazano kilkaset obrazów olejnych i ponad 200 fotografii słuchaczy i wykładowców Publicznego Ogniska Plastycznego w Grodzisku Mazowieckim im. Jana Skotnickiego.

– Obiekt, w którym prezentujemy wystawę, zaczął funkcjonować w październiku 2009. Odbyły się tu spektakle teatru Ateneum, występy zespołu „Śląsk”, kilka wystaw oraz warsztaty taneczne. 30 listopada tego roku obiekt zostanie ostatecznie wyposażony w niezbędny sprzęt i będziemy mogli uznać to ogromne przedsięwzięcie za ukończone.

Matecznik Mazowsze dysponuje powierzchnią 7 tysięcy metrów kwadratowych. Sama sala widowiskowa to 1200 metrów. W budynku znalazły się sale baletowe, galeria, sala projekcyjna i wiele pomieszczeń przeznaczonych do prowadzenia różnego typu zajęć twórczych. Koszt budowy Centrum Folklorystycznego to 59 milionów złotych, z czego 85 % – to środki unijne, a 15% jest wkładem własnym Samorządu Województwa Mazowieckiego.

W przyszłym roku zostanie także zrewitalizowany park znajdujący się wokół budynku – mówi dyrektor Matecznika Mazowsze – Jack Kalinowski.
Wernisaż wystawy zgromadził ponad 600 osób. W ramach imprezy pokazano film z plenerów. Wieczór zakończył się koncertem hard-rockowej grupy Panteon wykonującej covery takich zespołów jak Led Zeppelin, Pink Floyd i Perfect.

Wystawę poplenerową można oglądać do 20 grudnia 2010.


fot. EA

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.