Wystawa dla dzieci „Umysł Przyłapany”

Pruszków

W pruszkowskiej hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego już wkrótce będzie można oglądać interaktywną wystawę „Umysł Przyłapany” z Centrum Nauki Kopernik.

Na wystawę zaproszone są dzieci powyżej szóstego roku życia wraz z rodzicami. Będzie ona dotyczyła ciekawego tematu, a mianowicie nas samych. Niektórzy twierdzą, że już wszystko wiedzą na swój temat. Ale czy na pewno?

– W pokazie „Umysł Przyłapany” przygotowanym przez Centrum Nauki Kopernik dowiemy się jak iluzjoniści oraz spece od reklamy wykorzystują wiedzę o funkcjonowaniu naszego umysłu, oraz niedoskonałościach naszych zmysłów – informują organizatorzy.

Pokazane zostanie również jak różnorodnie postrzegamy otaczający nas świat. Dowiemy się na czym polega iluzja optyczna oparta na funkcjonowaniu ludzkiego umysłu, jak funkcjonują  neurony lustrzane, jak wybiórczo działa koncentracja uwagi, jaki wpływ ma autorytet na podejmowanie decyzji i działań i co ciekawe jaki wpływ ma rytm na poczucie czasu oraz dowiemy się również co nie co o sile sugestii.

Wystawę będzie można oglądać 19 i 21 maja w godzinach 12.00-18.00 oraz 20 maja w godzinach 10.00-16.00. Wszystko będzie dostępne w hali MOS przy ul. Gomulińskiego 4 w Pruszkowie.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.