Wystartowali

Region

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie premiera Donalda Tuska w sprawie zarządzenia wyborów samorządowych na 21 listopada. Oznacza to, że formalnie ruszyła samorządowa kampania wyborcza.

Zgodnie z kalendarzem, do 2 października komitety wyborcze mają czas na zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej oraz właściwych komisarzy wyborczych o swoim utworzeniu. Ponieważ 2 października nie przypada w dzień roboczy – jest to sobota – termin na składanie zawiadomień został przesunięty do poniedziałku – 4 października.

Do PKW zawiadomienia o utworzeniu zgłaszać będą komitety partii politycznych, koalicji partii politycznych oraz komitety tych organizacji, stowarzyszeń lub wyborców, które zamierzają wystawić swoje listy w więcej niż jednym województwie.

Z kolei do właściwych komisarzy wyborczych zawiadomienia o swoim utworzeniu zgłaszają komitety wyborcze wyborców, organizacji, stowarzyszeń, które chcą zgłosić listy tylko w jednym województwie.

Po zarejestrowaniu, komitety wyborcze będą miały czas do 22 października na zgłaszanie terytorialnym komisjom wyborczym list kandydatów na radnych w wyborach do rad gmin, powiatów, sejmików województw oraz kandydatów do rady Warszawy i rad dzielnic stolicy. Z kolei kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów będzie można zgłaszać do 27 października.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.