Wystartowała budowa ścieżki na Nadarzyńskiej

Żółwin

Kolejna inwestycja na ul. Nadarzyńskiej w Żółwinie. Na odcinku od ul. Słonecznej do ul. Leśnej rozpoczęły się prace przy budowie ciągu pieszo-rowerowego.

W ubiegłym roku mieszkańcy Nadarzyńskiej zyskali długo wyczekiwany chodnik, choć droga do realizacji inwestycji nie była łatwa. Gmina musiała przygotować nową wersję projektu, ponieważ powiat nie zaakceptował wcześniej przedłożonej dokumentacji. Okazało się, że to był dopiero początek problemów. Dopiero w trzecim postępowaniu udało się wyłonić wykonawcę zadania. Prace przebiegły sprawnie i we wrześniu mieszkańcy mogli skorzystać z chodnika. – To kawał dobrej i bardzo potrzebnej inwestycji zwiększającej bezpieczeństwo pieszych na dość ruchliwej drodze powiatowej – podkreślał w ubiegłym roku Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Gmina zdecydowała się na kolejną modernizację Nadarzyńskiej. Na odcinku od Słonecznej do Leśnej wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy. – Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3 m z kostki betonowej bezfazowej, budowę chodnika o szerokości 2 m z kostki betonowej, budowę odwodnienia (w miejscu likwidowanego rowu przydrożnego), remont zjazdów, remont odcinków istniejących rowów przydrożnych – poinformował brwinowski magistrat.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 394 tys. zł. Prace przy budowie ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż Nadarzyńskiej powinny zakończyć się do 5 października.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.