Wystartował remont al. Wojska Polskiego

Pruszków

Rozpoczęły się prace związane z wymianą nakładki asfaltowej w al. Wojska Polskiego w Pruszkowie. Kierowcy musza liczyć się z utrudnieniami, jednak jak informuje Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich prace nie będą trwały długo.

Al. Wojska Polskiego położona jest w ciągu drogi wojewódzkiej nr 719, czyli jednym z najbardziej ruchliwych szlaków komunikacyjnych w naszym regionie i nie tylko, bowiem za jej pomocą kierowcy mogą przemieszczać się od miejscowości Kamion przez Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowę Leśną, Otrębusy, Brwinów, Kanie, Nową Wieś, Pruszków, Reguły aż do Warszawy. – Tylko przez Pruszków tą drogą przejeżdża około 34 tys. pojazdów na dobę – mówi Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

Mieszkańcy Pruszkowa przecierają oczy ze zdumienia, ponieważ na al. Wojska Polskiego rozpoczęły się roboty drogowe. Dotychczas panowało przekonanie, że o drodze zapomniano i mimo, że MZDW zaplanował jej remont, a nawet ogłosił przetarg w tej sprawie to i tak większość pruszkowian patrzyło na to „z przymrużeniem oka”. W jaki sposób będzie prowadzony remont? – Prace rozpoczęły się w poniedziałek w nocy. Założenie jest takie, że rozbiórka chodników będzie prowadzona w nocy, natomiast układanie nowej kostki w dzień. Ponadto wykonawca ma zakaz prowadzenia głośnych prac w okresie ciszy nocnej. Niewykluczone, że wystąpi jakiś hałas, ponieważ na jezdni przy takim natężeniu ruchu prace muszą trwać ciągle, ale będziemy starali się minimalizować te uciążliwości. A frezowanie nawierzchni jezdni i położenie nowej nakładki asfaltowej planujemy na weekend – tłumaczy Burdon.

Jak długo będzie trwał remont? – Mamy nadzieję, że pogoda się poprawi i przy sprzyjających warunkach roboty nie powinny potrwać dłużej niż dwa tygodnie – zaznacza Burdon.

W tym okresie kierowcy będą musieli zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe i zmiany w organizacji ruchu. Wymiana nakładki asfaltowej dotyczy 1,2 km odcinku drogi, od ul. Brzozowej do Powstańców.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.