Wysokie oferty na rozbudowę szkoły

Pruszków

Najniższa oferta złożona w przetargu na rozbudowę szkoły przy ul. Pływackiej na pruszkowskim Gąsinie ponad dwukrotnie przekracza kwotę, którą miasto zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Czy źle oszacowano wartość inwestycji?

Swoje propozycje cenowe złożyły cztery firmy. Najniższa wynosi nieco ponad 47,5 mln zł (Strabad), kolejne dwie niewiele się różniły – 48,7 mln zł (Zab-Bud) oraz 49,1 mln zł (Skanska). Ostatnia najwyższa z nich przekracza niemal trzykrotność sumy jaką miasto zamierzało wydać, bo konsorcjum firm Rembud i Rembud Konstrukcje zaproponowało blisko 60 mln zł. 

Postanowiliśmy skontaktować się z pruszkowskim urzędem i spytać: Z czego wynikają tak duże różnice? – Te 19 mln zł to informacja jakie środki mamy zarezerwowane na te moment w budżecie. Mieliśmy świadomość, że ta inwestycja będzie kosztować około 45 mln zł. Obecnie sprawdzamy złożone oferty. Zapewne na wrześniowej sesji będziemy przesuwać środki w budżecie – odpowiada Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. 

Zatem jedna z największych planowanych inwestycji w Pruszkowie nie jest zagrożona. Ale co konkretnie znajdzie się w nowym kompleksie na pruszkowskim Gąsinie? Oprócz ośmioletniej szkoły podstawowej na 725 uczniów pojawi się czterooddziałowe przedszkole dla 100 maluchów. Uzupełnieniem będzie zespół sportowy składający się z pełnowymiarowej sali gimnastycznej z rozsuwaną widownią na około 200 osób, małej sali gimnastycznej, sali fitness oraz sali do tenisa stołowego i siłowni. W kompleksie znajdzie się również miejsce na bibliotekę wraz z pracownią multimedialna. Uzupełnieniem będą trzy świetlice i sale do zajęć wyrównawczych. 

To jednak nie wszystko. Jak zapewniają władze Pruszkowa obiekt ma służyć również mieszkańcom Gąsina. W szkole znajdzie się bowiem filia biblioteki wraz z salą przeznaczoną m.in. na spotkania mieszkańców.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.