Wysokie ceny na „parkuj i jedź”

Nadarzyn

Pierwszy przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie parkingu w Nadarzynie został unieważniony z powodu zbyt wysokiej oferty. W kolejnym postępowaniu kwoty znów przewyższały sumę jaką gmina zamierza wydać na to zadanie.

To duża inwestycja. Parking w systemie „parkuj i jedź” będzie kosztował kilka milionów złotych. Samo dofinansowanie jakie pozyskała gmina Nadarzyn to 4,6 mln zł. A suma jaką zamierza wydać na to zadanie to trochę ponad 5,7 mln zł. A jak kształtowały się ofert złożone w przetargach?

W pierwszym przetargu ogłoszonym na początku września wpłynęła tylko jedna oferta. Firma Flis Bud zaproponowała 7,2 mln zł za wykonanie tego zadania. Niestety to było zbyt wiele dla gminy, dlatego unieważniono postępowanie.

Drugie postępowanie przetargowe ogłoszono w październiku. W trakcie jego trwania wydłużono termin składania ofert. Chętnych nie brakowało, ale ceny znów były wysokie. Flis Bud zaoferował 6,5 mln zł, SolidBud 6,7 mln zł, a Cich Bud 6,8 mln zł.

„Parkuj i jedź” powstanie na terenie położonym między urzędem gminy a przedsiębiorstwem usług komunalnych przy ul. Granicznej. Obejmować będzie ono m.in.: cztery perony autobusowe w pełni zadaszone, bezpłatny parking na 225 miejsc (w tym 8 dla niepełnosprawnych). Przy parkingu powstanie punkt ładowania pojazdów z napędem elektrycznym. Można będzie zaparkować także 40 rowerów. Parking będzie monitorowany.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.