Wysoki wynik ochotniczych strażaków

Region

11 marca odbyła się 7. edycja biegu na szczyt warszawskiego budynku Rondo 1. Udział w nim wzięło dwoje strażaków z naszego regionu: Maciej Kalisz i Ewelina Malkowska, którzy startowali w barwach Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. Zajęli wysokie 4. miejsce.

Do pokonania było 192 metry, 37 pięter i 836 schodów jednego z najwyższych budynków w stolicy. Impreza odbywa się co roku i gości najlepszych zawodników z całego świata, a także i gwiazdy. Wśród uczestników znaleźli się strażacy z naszego regionu. Maciej (OSP Grodzisk) i Ewelina (OSP Biskupice) zajęli 4. miejsce w kategorii MIX, czyli par mieszanych – kobieta i mężczyzna. 

Udało się nam porozmawiać z Maciejem Kaliszem. Czy zawodnicy z naszego regionu są zadowoleni ze swojego wyniku? – Spodziewaliśmy się „pudła”, więc pozostał niedosyt. Ale był to nasz pierwszy taki bieg w życiu. Ponadto trenowaliśmy w innym miejscu, bo wewnątrz Pałacu Kultury, a tam jest nieco inna specyfika klatki schodowej. Co prawda, jak na pierwszy raz jesteśmy zadowoleni, lecz… mogło być lepiej! – mówi nam strażak. – Konkurencja była wysoko postawiona. Mieliśmy w konkurencji mistrzynię polski wśród strażaków w tego typu sportach – dodaje.

Bieg miał też swój szczytny cel, czyli pomoc dzieciom ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. – Składka, którą płaciliśmy na bieg była przeznaczona na wioski dziecięce. Dla nas to duża satysfakcja, że mogliśmy wspomóc dzieci – zaznacza Maciej Kalisz.

Spytaliśmy też: Jakie macie plany na przyszłość? – Oczywiście planujemy kolejne starty. Nasz team wystartuje 22 kwietnia w mistrzostwach polski strażaków, które odbędą się w Pałacu Kultury, później będą inne zawody w Nadarzynie, Niemczech, Szczecinie i mistrzostwa europy w Łodzi. W Pałacu Kultury będzie walka o pudło! W kolejnych zawodach trudno teraz ocenić swoje możliwości, ale postaramy się dać z siebie wszystko – podkreśla Kalisz.

Maciej i Ewelina razem tworzą FCC Team Grodzisk Mazowiecki. Ich zmagania na bieżąco możecie śledzić TUTAJ.

A oto film nagrany bezpośrednio po zawodach:

 

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.