Wysocki zastępcą burmistrza… Brwinowa

Brwinów

Ta informacja może zaskoczyć wielu mieszkańców naszego regionu. Jerzy Wysocki, były burmistrz Milanówka będzie pełnił funkcję drugiego zastępcy burmistrza gminy Brwinów.

Obecnie burmistrzem Brwinowa jest Arkadiusz Kosiński, zaś jego zastępcą Sławomir Walendowski. Ze względu na to, że gmina rozwija się w szybkim tempie włodarzom przybywa nowych obowiązków. Dlatego burmistrz Brwinowa zdecydował się, by zatrudnić kolejnego zastępcę. A jest nim były szef milanowskiego magistratu. – Pan Jerzy Wysocki sprawował władzę w Milanówku przez 16 lat, poza samorządem pracował jako dyrektor techniczny Pałacu Kultury i Nauki. Mamy coraz więcej pracy, obowiązków i nie jesteśmy w stanie we dwóch, razem z zastępcą, wszystkiego zrobić. Dlatego zdecydowaliśmy się podzielić to wszystko na trzech – mówi portalowi WPR24.pl Arkadiusz Kosiński.

Nowy zastępca będzie zajmował się oświatą, sprawami obywatelskimi, nadzorem nad Środowiskowym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Ośrodkiem Kultury i Biblioteką Publiczną w Brwinowie. Jerzy Wysocki otrzyma również upoważnienie do zastępowania burmistrza w czasie jego nieobecności, ale także i w wyjątkowych przypadkach podczas obecności włodarza.

Jak wiadomo Brwinów, Milanówek oraz Podkowa Leśna tworzą Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów. Czy istnieje ryzyko, że między pierwszą i drugą z wymienionych gmin będą pojawiać się konflikty (mając na uwadze to, że Wysocki w czasie ostatnich wyborów samorządowych walczył o sprawowanie władzy w Milanówku z obecną burmistrz Wiesławą Kwiatkowską)? – Nie, nie będzie. Gdy pierwszy raz przyszedłem do pana Jerzego Wysockiego z propozycją posady niestety nie zgodził się. Przy drugim podejściu usłyszałem, że musi się zastanowić. Dopiero po pewnym czasie pan Wysocki zgodził się z moją propozycją. Ja wiem, że on sprosta swoim obowiązkom. Nie musi uczyć się wszystkiego na nowo, a jedynie „dopasować” do pewnych procedur jakie panują w gmnie Brwinów. Ma duże doświadczenie – wyjaśnia Kosiński. – Chociaż, sprawy osobiste zawsze mogą „zagrać”, dlatego też pan Wysocki nie będzie się zajmował sprawami związanymi z PTO – dodaje.

Okazuje się, że burmistrz Brwinowa przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu Wysockiego spotkał się z Wiesławą Kwiatkowską. – Ja już wcześniej rozmawiałem z panią burmistrz Milanówka na ten temat. Przedstawiłem wszystkie kwestie, przegadaliśmy to i nie mam absolutnie z jej strony choćby „cienia grymasu”, że coś jest nie tak. Zresztą sam Jerzy Wysocki odsunął się dwa lata temu z życia publicznego, w żaden sposób nie przeszkadza pani burmistrz w rządzeniu Milanówkiem, zachowuje się z pełnym dystansem – komentuje burmistrz Brwinowa.

Nowy zastępca zacznie pełnić swoją funkcję 1 stycznia 2017 r.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.