Wyścigi na rolkach, czyli wrotkarska majówka

Grodzisk Maz.

Na koniec przyszłego tygodnia, szykuje się niezła gratka dla fanów sportów wrotkarskich – w szczególności dla dzieci i młodzieży. W grodziskiej hali sportowej przy ul. Westfala odbędą się zawody we wrotkarstwie szybkim.

To ciekawy sposób aby spędzić majówkę „na sportowo”. Dokładnie w niedzielę, 1 maja, młodzi wrotkarze będą mogli zmierzyć się ze sobą i poznać kres swoich możliwości. Udział w zawodach może wziąć każdy kto posiada aktualne badania lekarskie i pisemną zgodę rodziców. Każdy uczestnik w dniu zmagać musi mieć kask ochronny na głowę, ponadto organizatorzy zalecają dodatkowe ochraniacze. Celem imprezy jest nie tylko wybranie najlepszych zawodników, ale i promocja zdrowego trybu życia oraz aktywności fizycznej. Zatem na pierwszym miejscu znajdzie się przede wszystkim dobra zabawa!

Przewidziano wiele kategorii wiekowych i dystansów. Zawodnicy startujący na rolkach „krótkich” będą mogli zmierzyć się na dwóch dystansach, pierwszy to tzw. „czasówka”, zaś drugi to wyścig wspólny. Będą obowiązywały kategorie wiekowe według daty urodzenia, od 2005 r. do 2010 i młodsi. Wrotkarze z roczników 2005-2007 wystartują w dwóch rundach, pozostali w jednej.

Natomiast ci, którzy wybiorą rolki „długie” wystartują także na dwóch dystansach. Pierwszy to tor z szykaną na prostej i przeskok przez przeszkodę na drugim odcinku prostej. Drugi dystans będzie biegiem długim na torze klasycznym. Przewidziano pięć kategorii: Junior C + kadet, 2005, 2006, 2007 oraz 2008 i młodsi. 

Jak zostaną przeprowadzone zawody? – Zgodnie z regulaminem CERS oraz niniejszym regulaminem. Interpretacja przepisów i regulaminu należy zawsze do sędziego głównego. Po zamknięciu list startowych nie będzie możliwości zgłaszania zawodników. Numery startowe muszą być przypięte (przyklejone) zgodnie z zarządzeniem sędziego głównego – informują organizatorzy.

Aby kluby mogły wziąć udział w zawodach muszą wysłać swoje zgłoszenia do 28 kwietnia do godz. 20.00 na adres mailowy: slaw_chmura@wp.pl bądź skontaktować się telefonicznie pod numerem: 698 641 775.  Wrotkarze niezrzeszeni w klubach zgłaszają się w dniu imprezy od godziny 11.00 do 11.30. Pierwszy start planowany jest o godzinie 12.15.

Wszelkie szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.