Wyremontują kładkę przy ul. Przejazd

Milanówek

Milanowski magistrat otrzymał długo oczekiwaną opinię nadzoru budowlanego o stanie technicznym kładki nad torami PKP przy ul. Przejazd. Kiedy wróci ona do użytku?

Przeprawę zamknięto pod koniec biegłego roku decyzją Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Powód był oczywisty i widoczny niemal gołym okiem. Poruszanie się kładką przestało być bezpieczne ze względu na zły stan techniczny konstrukcji.

Ponownie WINB zabrał głos w tej sprawie kilka dni temu. Na ręce burmistrza miasta-grodu skierowano pismo nakazujące usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości i wykonanie robót budowlanych. W pierwszej kolejności chodzi o uzupełnienie ubytków z konstrukcji nośnej, pomostów i schodów, zabezpieczenie elementów zagrożonych korozją, położenie lanego asfaltu.

Określony przez nadzór termin przeprowadzenia tych prac to 30 września tego roku. Milanowscy urzędnicy deklarują jednak, że z rozpoczęciem naprawy kładki nie zamierzają zwlekać. – Prace wskazane w Etapie I pozwolą przywrócić kładkę do użytkowania. Są to drobne naprawy stopni schodowych i pomostu. Referat Technicznej Obsługi Miasta niezwłocznie przystąpi do ich realizacji. Dołożymy wszelkich starań aby kładka została oddana do użytku przed rozpoczęciem roku szkolnego – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Większy zakres prac przewidziano w drugim etapie i w terminie do 30 września 2021 r. Chodzi m.in. o ułożenie betonowych płyt, wykonanie nawierzchni antypoślizgowej, naprawę fundamentów.

 •  
 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Wyremontują kładkę przy ul. Przejazd”

 1. Kerim pisze:

  Wszystkie przeprawy przez tory PKP w naszej okolicy są w stanie karygodnym. Albo w ruinie albo w budowie. Czy musi ktoś zginąć na torach by odpowiedni ludzie wzięli się do konkretnej pracy?

 2. Konieczny pisze:

  By się ktoś wziął za kładkę przy Majowej w Pruszkowie. Potrzeba 1 sprytną osobę, 1 kg gwoździ, 1 młotek i 1 godzinę czasu . Deski się spaczyły na tym prymitywnym pomoście i można zęby powybijać. Należy dobić kilka gwoździ i będzie ok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły