Wyremontują dojazdówkę do autostrady

Brwinów

Szykują się trudne wakacje dla kierowców. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich chce wyremontować jedną z dróg dojazdowych do autostrady A2.

Dobra wiadomość, na którą czekali nie tylko mieszkańcy Domaniewa i Domaniewka, ale również wszyscy przejeżdżający przez te miejscowości drogą wojewódzką nr 701 do/z węzła autostrady A2 w Pruszkowie: Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie ogłosił przetarg na wykonanie remontu nawierzchni tej drogi na całym odcinku od granicy Gołaszewa i Domaniewa do granicy Domaniewa i Pruszkowa (do początku wiaduktu nad A2 przy oczyszczalni ścieków w Pruszkowie) – napisał na swoim facebookowym profilu Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów. 

Wiadomość dobra, bo przejazd tą drogą nie jest komfortowy. Każdego dnia wielu kierowców z Brwinowa i okolic właśnie tędy dociera do autostrady A2. Przejazd nie jest może zbyt komfortowy, ale pozwala ominąć korek, który w godzinach szczytu tworzy się na ul. Żbikowskiej. Jednak nim będziemy sunąć samochodami po równej nawierzchni na Domaniewskiej trzeba przygotować się na utrudnienia. A te najdotkliwsze jak zwykle będą dla kierowców. 

Dziś jeszcze nie wiadomo czy droga na czas remontu zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. – To zależy od uzgodnień z zarządcami lokalnych dróg. W przypadku całkowitego zamknięcia to one muszą przejąć ruch z dróg wojewódzkich. Nie zawsze jest to możliwe. Organizacja ruchu na czas remontu to zadanie, które będzie należeć  o wykonawcy. Być może ten zdecyduje się na realizacje prac „pod ruchem” – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Sam remont nie będzie duży. Wykonawca będzie musiał jedynie wymienić nakładkę na jezdni. Prace maja się zakończyć do 31 sierpnia.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.