Wyremontują dach w budynku szkolnym

Brwinów

Mowa o Szkole Podstawowej nr 2 w Brwinowie przy ul. Żwirowej. Gmina wybrała wykonawcę remontu dachu, który został zniszczony w maju przez porywisty wiatr.

O sprawie pisaliśmy już w drugiej połowie czerwca, gdy gmina Brwinów otrzymała dofinansowanie w wysokości 140 tys. zł na remont dachu w placówce przy ul. Żwirowej. Gdy na początku maja przez nasz region przeszły wielkie wichury, to uszkodziły m.in. kawałek dachu w brwinowskiej szkole. „Dziurę” prowizorycznie załatano, lecz sam dach ma już kilkadziesiąt lat, zatem tak czy inaczej kwalifikuje się już do gruntownego remontu. Ten już wkrótce. 

– Do remontu przeznaczona została część wyższa wzdłuż ul. Żwirowej i część niższa wzdłuż ul. Sportowej. Zakres prac obejmie wymianę pokrycia wraz z obróbkami, wymianę instalacji odgromowej oraz ocieplenie stropodachu. Zostaną przeprowadzone roboty budowlane, rozbiórkowe i wyburzeniowe oraz izolacja cieplna stropodachu wyższego. Roboty elektryczne obejmą demontaż instalacji elektrycznej, przystosowanie istniejącej tablicy rozdzielczej do zasilania nowych obwodów, montaż instalacji piorunochronnej, badania i pomiary instalacji elektrycznej – informuje brwinowski magistrat.

Całkowity koszt prac to ponad 217 tys. zł. Prace mają zostać wykonane do połowy listopada.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.