Wyręczą powiat w odśnieżaniu

Brwinów

Brwinowski magistrat chce zadbać o pełny komfort mieszkańców. Dlatego też w okresie zimowym będzie odśnieżał nie tylko drogi gminne, ale i powiatowe.

Trudno wyrokować, kiedy pojawią się pierwsze oznaki zimy. Samorządy starają się należycie przygotować i być w pełnej gotowości do walki ze śniegiem. Brwinowski magistrat ogłosił przetarg na zimowe utrzymanie dróg, chodników, ścieżek rowerowych oraz parkingów. – Jesteśmy jedyną gminą w powiecie pruszkowskim, która przejęła odśnieżanie dróg powiatowych – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

W związku z tym gmina zmuszona będzie ponieść dodatkowe koszty. Jak rozwiązano tę kwestię? –  Podpisaliśmy umowę z powiatem. W tym roku otrzymamy 20 tys. zł na prace związane z zimowym utrzymaniem dróg, w kolejnym będzie to kwota rzędu 130 tys. zł – podaje burmistrz Brwinowa.

Brwinowski magistrat liczy, że pozwoli to uniknąć zimowych kłopotów. Mieszkańcy często skarżyli się na nieodśnieżone chodniki. – Bywało tak, że uporządkowaliśmy gminne drogi, a ciągi powiatowe były zasypane. Takie sytuacje miały miejsce m.in. w Żółwinie. Teraz do takich sytuacji nie będzie dochodziło. Postaramy się zapewnić mieszkańcom jak największy komfort poruszania w okresie zimowym – tłumaczy Kosiński.

Zakres prac obejmie płużenie i sypanie dróg o długości 97 km oraz chodników i parkingów o powierzchni 27 tys. m2. Oferty w ramach przetargu można składać do 3 listopada. Zamówienie będzie obowiązywało do 20 kwietnia 2017 roku.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.