Wypuścili w niebo 100 balonów

Pruszków

Kiedyś emocjonowaliśmy się lotami Adama Małysza, który bił kolejne rekordy skoczni. Jednak nasz mistrz nigdy nie pofrunął tak daleko jak pruszkowskie balony. Te wylądowały... 200 km na południowy wschód od miasta.

Festyn Dzień Osiedla, który odbył się w sobotę, 11 czerwca, na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 obfitował w liczne atrakcje. Przez kilka godzin mieszkańcy mogli obserwować występy młodych artystów, bawić się przy muzyce i podziwiać liczne pokazy. Na imprezie pojawił się także Żbik, czyli miejska maskotka. Wszyscy z niecierpliwością czekali, kiedy na zegarach wybije 16.30. Powodem oczekiwania były balony…

Jak wiemy, Pruszków w tym roku obchodzi 100-lecie nadania praw miejskich. Pomysłów na świętowanie jest z wiele. Z okazji jubileuszu na Dniach Pruszkowa zaprezentowano piosenkę „Nie ma jak Pruszków”. Z kolei podczas festynu Dzień Osiedla wypuszczono w niebo 100 niebieskich balonów z logo 100-lecia praw miejskich. O całej akcji powiadomione zostały instytucje nadzoru ruchu lotniczego.

Wszyscy bacznie obserwowali lot balonów i zastanawiali się, gdzie wylądują. Leciały i stopniowo oddalały się od Pruszkowa aż w końcu zniknęły z pola widzenia uczestników festynu. Mijały minuty, a zabawa trwała dalej. W końcu do Pruszkowa dotarła radosna wiadomość: balony wylądowały. Niektórzy przeżyli szok, gdy dowiedzieli się, że trafiły do miejscowości Liszno w województwie lubelskim, czyli 200 km od Pruszkowa!

Balony dotarły do Państwa Mielników, którzy akurat rozpoczęli budowę domu. Pierwszego dnia otrzymali z nieba miła niespodziankę. Balony sprawiły im ogromną radość, o czym natychmiast zawiadomili Pruszków.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.