Wypożyczalnie rowerów ruszą niebawem

Grodzisk Maz.

Do otwarcia nowego sezonu Grodziskiego Roweru Miejskiego pozostało już niewiele czasu. Postanowiliśmy sprawdzić czy dotychczasowa oferta zostanie rozbudowana.

GRM po raz pierwszy wystartował 27 września 2014 r. Choć wypożyczalnie działały tylko dwa miesiące to zarejestrowało się 1 tys. użytkowników, a liczba wypożyczeń wyniosła 5,5 tys. W roku 2015 z racji pełnego sezonu (dziewięć miesięcy) statystki znacznie się podniosły. Odnotowano dwukrotnie większą liczbę rowerzystów, którzy ponad 23 tys. razy skorzystali z wypożyczalni. Nietrudno zauważyć, że grodziski rower okazał się strzałem w dziesiątkę.

Obecnie trwają przygotowania do kolejnego sezonu, który rozpocznie się 1 marca. Do tej pory mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego do dyspozycji mieli 65 rowerów w dziewięciu różnych stacjach. Czy w tym roku można spodziewać się rozszerzenia oferty GRM? – Gmina rozważa możliwość rozbudowania wypożyczalni, lecz nie nastąpi to w tym roku – mówi Magdalena Okrasa z Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych grodziskiego magistratu.

System będzie funkcjonował na tych samych zasadach co w zeszłym roku. Do 20 minut można jeździć za darmo. Gdy minie 40 minut rowerzysta zapłaci złotówkę, podobnie za drugą i trzecią godzinę. Dopiero czwarta i kolejna godzina będzie kosztowała pięć złotych.

Wszelkie szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.