Wypożyczalnie czynne do końca listopada

Region

Miłośnicy jazdy na rowerze jeszcze przez miesiąc będą mogli korzystać z wypożyczalni rowerowych w naszej okolicy. Zarówno w Grodzisku, jak i w Michałowicach system będzie działał do końca listopada.

Pierwszą gminą w naszej okolicy (poza Warszawą) był Grodzisk Mazowiecki. Kolejny sezon Grodziskiego Roweru Miejskiego dobiega już końca. Rower miejski „wjechał” do Grodziska w 2014 r. W ciągu pierwszego sezonu, który rozpoczął się pod koniec września rowery wypożyczono 5,5. Kolejny pełny już sezon zakończył się z liczbą wynajmów na poziomie 23 tys. Jak zakończy się tegoroczny sezon przekonamy się już niebawem.

W tym roku system wypożyczalni powstał również w Michałowicach. Pod koniec lipca uruchomiono jedną stację, ale system szybko się powiększył. Od września mieszkańcy Michałowic i okolicznych miejscowości mogą korzystać z trzech stacji. . – „Rower Gminny” okazał się sukcesem do tego stopnia, że po niecałych dwóch miesiącach Urząd Gminy podjął decyzję o rozbudowie. Zwiększenie zasięgu w znaczący sposób zwiększa użyteczność systemu, otwierając przed użytkownikami nowe możliwości korzystania z rowerów – mówił nam we wrześniu Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Miłośnicy jazdy na rowerze mają jeszcze miesiąc na wypożyczanie rowerów. Systemy zakończą swoją działalność 30 listopada. Koniec sezonu rowerów publicznych w większości miast nastąpi z końcem listopada, ale już teraz możemy powiedzieć, że popularność wypożyczalni sięgnęła rekordowego poziomu. Liczba wynajmów już dzisiaj przekroczyła 156 procent wyniku z całego zeszłego roku (mowa tu o systemach na terenie całej polski obsługiwanych przez firmę Nextbike Polska – przyp. Red.) – podkreśla Dąbrowski.

A co z pozostałymi miejscowościami? Włodarze Pruszkowa czy Brwinowa podkreślają, że biorą pod uwagę uruchomienie systemu wypożyczalni. Dodają jednak, że w pierwszej kolejności należy skupić się na stworzeniu systemu dróg rowerowych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.