Wypadkowe skrzyżowanie na wylotówce z Pruszkowa

Region

- Na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Pęcickiej z Ireny często dochodzi do wypadków - alarmuje nas jeden z czytelników. - Przydałoby się tam rondo - proponuje.

Według relacji czytelnika, z ul. Ireny jest niebezpieczny wyjazd. Często dochodzi tam do wypadków. Jednym z rozwiązań, które poprawiłyby sytuację mogłaby być budowa ronda w tym miejscu.

– Nie ma planów budowy tam ronda. Rondo powstanie niedaleko, na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Cyklistów. Mamy już dokumentację, ale inwestycja ta nie jest zapisana w tegorocznym budżecie – informuje nas Sławomir Walendowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa w starostwie powiatowym.

To rondo ostudzi nieco zapał kierowców jadących w stronę Pęcic i być może nieco poprawi sytuację przy ul. Ireny. Tam do wypadku doszło w ostatni piątek. – Wyjeżdżające z Ireny audi nie ustąpiło pierwszeństwa citroenowi jadącemu Armii Krajowej do centrum Pruszkowa – opisuje asp. Dorota Nowak, rzecznik pruszkowskiej policji.

W wypadku ranny został kierowca citroena, który z urazem kolana trafił do szpitala. Wiadomo, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Za spowodowanie wypadku grozi do 3 lat więzienia. – W takich sytuacjach, gdy nie byli wcześniej notowani, to sąd stosuje kary w zawieszeniu – mówi asp. Nowak.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.