Wypadki motocyklistów, policja apeluje o rozwagę

Grodzisk Maz.

W Grodzisku Mazowiecki w krótkim czasie doszło do dwóch wypadków z udziałem motocyklistów. Jeden z nich zakończył się tragicznie. Grodziscy policjanci postanowili zaapelować poprzez swoją stronę internetową o rozwagę i bezpieczne poruszanie się po drogach – tyczy się to nie tylko osób kierujących jednośladami.

Jazda motocyklem to dla wielu „zmotoryzowanych” osób pasja. Warto sprawić aby to zamiłowanie łączyło się z bezpieczeństwem. Niestety wciąż wielu motocyklistów pozwala sobie na zbyt mocne „odkręcenie manetki”, co równa się jeździe z nadmierną prędkością. Nie bez winy są także kierowcy samochodów, którzy często nie zwracają uwagi na motocykle np. nie patrząc w lusterka.

W ostatnim czasie w Grodzisku Mazowieckim doszło do dwóch, bardzo poważnych wypadków. Jeden miał finał tragiczny, zginął 30-letni motocyklista. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Żyrardowskiej i Malinowej (więcej tutaj). Policjanci nadal nie ustalili kto doprowadził do zderzenia. – Musimy jeszcze poczekać na wyniki wszelkich badań i rozstrzygnięć pod nadzorem prokuratury. Z uwagi na to, że był to wypadek śmiertelny takie procedury mogą potrwać kilka tygodni – mówi asp. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

7 czerwca po godz. 8.00. miało miejsce podobne zdarzenie. Na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Teligi doszło do wypadku z udziałem jednośladu i auta osobowego. Okoliczności tego zajścia bada policja. Wiadomo tylko tyle, że 50-letni motocyklista w stanie poważnym trafił do szpitala.

To między innymi te wydarzania stały się powodem, dla którego grodziscy policjanci postanowili zaapelować o bezpieczeństwo na drogach. – Z roku na rok w znaczący sposób wzrasta liczba motocyklistów w ruchu drogowym. Motocykl jest popularnym środkiem lokomocji, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Nie zawsze motocyklowa pasja idzie w parze z bezpieczeństwem. Czasem brawurą, brakiem ostrożności lub łamaniem przepisów ruchu drogowego, miłośnicy stalowych rumaków powodują poważne zagrożenia dla siebie lub innych użytkowników dróg – napisano na stronie internetowej grodziskiej policji.

Ale jak podkreślają funkcjonariusze, ważną rolę odgrywają tutaj także kierowcy samochodów. Oni również nie są bez winy. – Oczywiście nie zgadzamy się ze stwierdzeniem, że tylko motocykliści powodują zagrożenie na drogach. W stosunku do ostatnich wydarzeń jakie miały miejsce na drogach Grodziska Mazowieckiego też nie chcemy stwierdzać, że to motocykliści jednoznacznie zawinili. Nie zawsze to oni są winni. Aby na drogach było bezpiecznie to obydwie grupy kierowców muszą na siebie uważać i zachować należytą rozwagę – mówi Zych.

Grodziscy policjanci przypomnieli również zasady, którymi powinni kierować się motocykliści. Artykuł dostępny jest tutaj.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.