Wypadek na WKD, pociąg wykoleił się

Kolej

Warszawska Kolei Dojazdowa prowadzi zabiegi, aby przywrócić ruch na szlaku Grodzisk Mazowiecki Radońska-Podkowa Leśna. Utrudnienia są pokłosiem wypadku, do którego doszło w nocy z wtorku na środę. W ciągu ul. Nadarzyńskiej w Grodzisku ciężarówka uderzyła w pociąg WKD.

Do wypadku doszło około godz. 0.15. Ciężarówka najechała na pociąg WKD, co doprowadziło do jego wykolejenia. Pojazdy zostały poważnie uszkodzone, jednak w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. – Zdarzenie miało miejsce na ul. Nadarzyńskiej w Grodzisku. Uczestniczyły w nim samochód ciężarowy i pociąg WKD. Ze względu na późną porę i fakt, że była to jedna z ostatnich stacji to w kolejce nie było wielu pasażerów. W wyniku zdarzenia nie odnotowano osób poszkodowanych. Na miejscu interweniowały dwa zastępy straży pożarnej – podaje bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Wypadek zrodził poważne utrudnienia. – Trzeba było zabezpieczyć miejsce zdarzenia oraz sprawdzić, czy nie ma osób rannych. Następnie odciągnięto samochód ciężarowy. Strażacy dokonali neutralizacji płynów. W związku ze zdarzeniem pojawiły się problemy z kursowaniem pociągów WKD – mówi bryg. Tryniszewski.

Winę za spowodowanie zdarzenia ponosi kierowca ciężarówki. Jaka kara go spotkała? – Kierowca ciężarówki nie ustąpił pierwszeństwa na przejeździe kolejowym i uderzył w pierwszy skład pociągu WKD. Prowadzący w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Kierowca ciężarówki został ukarany mandatem – wyjaśnia asp. Monika Orlik z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Jak poinformował przewoźnik, ruch na odcinku Grodzisk Mazowiecki Radońska-Podkowa Leśna Główna zostaje wstrzymany do odwołania. Na tej trasie funkcjonuje komunikacja zastępcza. Dodatkowo w pociągach KM i SKM obowiązuje honorowanie wszystkich biletów WKD.

Film możesz obejrzeć tu.

AKTUALIZACJA 8.15:

O godz. 7.55 ze stacji Podkowa Leśna Główna odjechał pociąg w kierunku Warszawy. Autobus zastępczy z Grodziska w stronę Podkowy ruszy o 8.35. Kolejny odjedzie ok. 9.35.

AKTUALIZACJA 9.40:

Pociąg został wstawiony na tory. – Przejazd nadal jest zamknięty. Pociąg został wstawiony wózkami na tory. Konieczne jest przeprowadzenie prac porządkowych. Przewidujemy, że w ciągu 30 minut wszystko wróci do normy – poinformował nas Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD.

AKTUALIZACJA 10.10:

Jak podaje WKD, ruch pociągów został przywrócony.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.