Wypadek na torach, duże utrudnienia na kolei

Uncategorized

W Międzyborowie (gm. Jaktorów) pociąg potrącił mężczyznę. Awaryjnie zamknięto tor nr 1 na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Żyrardów. Pociągi kursują ze znacznymi opóźnieniami.

Informacje otrzymaliśmy od jednego z czytelników. – Na stacji PKP w Międzyborowie, około godz. 5.00 nad ranem mężczyzna wpadł pod jadący pociąg. Na miejscu panuje ogromne zamieszanie – czytamy w wiadomości wysłanej na adres kontakt@wpr24.pl.
 
Doniesienia potwierdzają grodziscy policjanci. – O godz. 4.40 otrzymaliśmy informację o potrąceniu mężczyzny przez pociąg. Trafił on do szpitala i w dalszym ciągu tam przebywa. Czekamy na pierwsze wyniki badań oraz ustalamy dane osobowe ponieważ nie wiemy kim jest ta osoba – wyjaśnia st. asp. Katarzyna Zych, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.
 
Koleje Mazowieckie informują, że pociągi mogą kursować nawet z 50 minutowymi opóźnieniami. Obecnie, awaryjnie zamknięto tor nr 1 na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Żyrardów. Ponadto odwołano niektóre pociągi:
 
1. Nr 19372/3 rel. Warszawa Wschodnia – Żyrardów na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Żyrardów.
2. Nr 91372/3 rel. Żyrardów – Warszawa Wschodnia na odcinku Żyrardów – Grodzisk.
3. Nr 21950/1 na odcinku Grodzisk Maz. – Skierniewice podróżni w Grodzisku zostaną przesadzeni do Skierniewic pociągu nr 98960/1 rel. Łuków – Skierniewice.
4. Nr 91964/5 na odcinku Skierniewice – Grodzisk Mazowiecki. Ze Skierniewic podróżni zostaną zabrani pociągiem PR nr 91156/7 i na odcinku Skierniewice – Grodzisk Mazowiecki pociąg ten będzie zatrzymywał się na wszystkich przystankach.

To nie wszystko. Przed godz. 8.00 awarii uległo jedno z urządzeń sterowania ruchem kolejowym w stacji Grodzisk Mazowiecki. Pociągi na linii Warszawa – Skierniewice były opóźnione dodatkowo od 10 do 30 minut. Usterka została usunięta. Wygląda na to, że wtorek nie będzie łatwym dniem dla pasażerów KM.

AKTUALIZACJA godz. 11.20

Poszkodowany został odwieziony do grodziskiego szpitala. – To mężczyzna w wieku 20 lat. Znaleziono go 600 m od stacji kolejowej w Międzyborowie. Jego stan można określić jako ciężki, ale stabilny – informuje Maciej Sikorski, rzecznik prasowy Falck Medycyna.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.