Wypadek na kolei, trwa ustalanie tożsamości ofiary

Pruszków

W środę, 4 maja, wieczorem w rejonie stacji kolejowej w Pruszkowie doszło do tragedii. Pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę. Policja nadal ustala tożsamość ofiary.

Wypadek sparaliżował ruch na kolei na kilka godzin. Tor nr 4 został zablokowany. Na miejscu pojawiła się policja, straż pożarna, a także prokurator. – Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o 21.40. Do wypadku doszło około 1 kilometra od stacji PKP w Pruszkowie. Pociąg Kolei Mazowieckich poruszał się w stronę Warszawy. Zdarzenie spowodowało utrudnienia w ruchu kolejowym, które utrzymywały się do godziny 1.40 – mówi asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Pociąg relacji Żyrardów-Warszawa Wschodnia śmiertelnie potrącił mężczyznę, który znajdował się na torach. Przyczyny zdarzenia nie są znane. Policja ustala również tożsamość mężczyzny. – W tej chwili nie jesteśmy w stanie określić wieku ani personaliów ofiary. Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów. Prowadzimy czynności mające na celu ustalenie jego tożsamości. Dalsze postępowanie pozwoli wyjaśnić jak doszło do zdarzenia. Ważnym krokiem w sprawie będzie sekcja zwłok – wyjaśnia rzecznik pruszkowskiej policji.

Na miejscu zdarzenia policja sprawdziła stan trzeźwości maszynisty oraz kierownika pociągu. Obaj byli trzeźwi. Dalsze kroki w sprawie podejmie już prokuratura. – Gromadzimy dokumentację procesową, która zostanie przekazana do prokuratury celem wszczęcia śledztwa – podaje asp. Kańka.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.