Wypadek na A2 w Grodzisku, korki w Pruszkowie. Trudny poranek na drogach

Region

Środowy poranek nie jest zbyt łaskawy dla kierowców z naszego regionu. Jadąc do pracy stanęli oni w korkach zarówno w Pruszkowie (gdzie zepsuty dostawczak blokował wjazd na wiadukt), jak i w Grodzisku. Tam na A2 najpierw rozsypała się sól, a przed godz. 9.00 zderzyły się cztery samochody.

Podróż samochodem po pruszkowskich i grodziskich drogach trwała dziś zdecydowanie dłużej niż zwykle. W Pruszkowie korkował się pas al. Wojska Polskiego w stronę Warszawy. Zator spowodował zepsuty samochód dostawczy, który odmówił posłuszeństwa przy wjeździe na wiadukt. A jest to obecnie jedyna czynna przeprawa przez tory PKP w Pruszkowie… – Popsuła się ciężarówka do przewozu wody. Policjanci pomogli kierować ruchem w tym miejscu, pojazd został zepchnięty. Konieczna była jeszcze interwencja strażaków, bo z dostawczaka wyciekły płyny – tłumaczy podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

W korkach odstali też swoje kierowcy z Grodziska. Tam doszło jednak do dwóch dużo groźniejszych zdarzeń. Najpierw, około godz. 6.00 za zjazdem na Grodzisk, na pasie w kierunku Warszawy zderzyły się dwa pojazdy. Z jednego z nich wysypała się… sól. – Faktycznie pojazd ciężarowy z ładunkiem zderzył się z busem. Na jezdnię rozsypała się sól. Nikomu nic się nie stało. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję – tłumaczy asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku.

To jeszcze nie wszystko. Przed godz. 9.00 także na A2 w kierunku Warszawy zderzyły się aż cztery osobówki. – Około godz. 8.50 doszło do zderzenia czterech samochodów na wysokości Kłudna Starego. Toyota jadąca w kierunku Warszawa zatrzymała się w korku. Za nią jechały dwie skody i ford. Dwie osoby trafiły do szpitala – dodaje asp. sztab. Zych.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.