Wymienią nawierzchnię przejazdu kolejowego w al. Wojska Polskiego

Pruszków

Przejazd kolejowy należący do Warszawskiej Kolei Dojazdowej, przecinający al. Wojska Polskiego w Pruszkowie zna każdy kierowca i to głównie od tej złej strony. Tory w tym miejscu są zapadnięte więc trzeba przejeżdżać z dozą ostrożności. Ale już wkrótce sytuacja ma ulec zmianie!

Podczas przeglądania dokumentacji przetargowej dotyczącej remontu toru nr 2 na linii WKD natknęliśmy się na intrygujący zapis. A brzmi on: „wykonanie na linii 512 naprawy nawierzchni przejazdu kolejowego w km 1,369 typu Mirosław Ujski wraz z stabilizacją toru w km 1,319 do 1,419 Pruszków al. Wojska Polskiego”. 

Zastanawialiśmy się czy jest to związane z wymianą zapadniętego przejazdu kolejowego, wobec tego postanowiliśmy zapytać o to WKD. – Inwestycja jest zadaniem towarzyszącym przeprowadzonej kompleksowej naprawie toru nr 2 na szlaku linii kolejowej nr 47 i obejmuje wymianę istniejącej nawierzchni przejazdu kolejowego zlokalizowanego w ciągu al. Wojska Polskiego w Pruszkowie (DW719) na nawierzchnię typu „Mirosław Ujski” – mówi nam Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD. – Tego typu nawierzchnię zyskały w ubiegłym roku w ramach modernizacji przejazdów kolejowych trzy obiekty: w ciągu ul. Regulskiej w Regułach (p.o. Reguły), w ciągu ul. Dolnej w Pruszkowie (p.o. Malichy) oraz w ciągu ul. Sadowej w Pruszkowie (osiedle Tworki) – dodaje.

Kiedy pojawi się wspominana nowa nawierzchnia? – Wszelkie uzgodnienia w zakresie projektu technicznego oraz tymczasowej organizacji ruchu na czas robót należą do obowiązków wykonawcy. Zgodnie z zawartą umową wykonawca powinien zrealizować zadanie do końca miesiąca sierpnia – odpowiada Kulesza.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.