Wykryli bakterię, woda niezdatna do picia

Podkowa Leśna

Mieszkańcy Podkowy Leśnej do odwołania powinni się wstrzymać od spożywania wody. W jednym z ujęć na terenie miasta-ogrodu wykryto bakterię coli.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim stwierdził, że zarówno woda surowa, jak i po przegotowaniu z wodociągu miejskiego nie nadaje się do spożycia. Bakterię wykryto w próbce pobranej na terenie budynku Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy przy ul. Jana Pawła II. – Zaleca się bezwzględnie wstrzymanie spożywania  wody surowej z kranów jak i zdrojów na terenie miasta, do momentu otrzymania wyników badań o czym Państwa poinformujemy – podał Urząd Miasta w Podkowie Leśnej.

Na rozwój wypadków należy poczekać. – Firma konserwująca podjęła działania zgodnie z procedurami w celu dezynfekcji wodociągu miejskiego, pobrała próbki wody do ponownego badania. Dziś ok. godz. 16:00 będą pierwsze wstępne wyniki badań. Za pośrednictwem strony internetowej oraz SMS będziemy Państwa informować o dalszych działaniach w sprawie i aktualnej sytuacji – przedstawia podkowiański magistrat.

Obecnie mieszkańcy mogą korzystać z alternatywnego zasilania w wodę z wodociągu miejskiego Brwinowa. 

AKTUALIZACJA 20.30.

Magistrat poinformował, że zagrożenie zostało wyeliminowane. Zasilanie wodą z ujęcia w Podkowie powinno zostać przywrócone 28 września.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.