Wykonawca naprawi usterki w Pałacyku Sokoła

Region

Zabytkowy pałacyk znajdujący się w Parku Kościuszki w Pruszkowie zaczął się rozpadać kilka miesięcy po zakończeniu trzyletniego remontu. Pierwsze ubytki w elewacji budynku zauważyli mieszkańcy miasta.

Renowacja zabytkowego pałacyku kosztowała miasto aż 12 milionów złotych. Inwestycja była traktowana przez władze priorytetowo. Jej zakończenie, a tym samym oficjalne otwarcie obiektu zostało uświetnione przyjęciem i pokazem sztucznych ogni. Niestety po zimie elewacja budynku zaczęła się kruszyć i odpadać.
 
Pierwsze uszczerbki dostrzegł Adam, mieszkaniec Pruszkowa, który opisał problem na jednym z lokalnych forów internetowych. – Pierwsze oznaki zniszczeń były już w grudniu 2010. W styczniu widziałem praktycznie to co teraz, jednak nie było uszkodzeń spodu balkonu – możemy przeczytać w poście pana Adama. – Niedługo taki widok będzie normą dookoła całego obiektu. Jedno jest pewne – to efekt tanich materiałów lub brak kwalifikacji pracowników – ocenia mieszkaniec.
 
Władze Pruszkowa zapewniły nas, że dysponują wiedzą o usterkach elewacji zabytkowego pałacyku. – Obecnie trwa okres gwarancyjny na wykonane prace remontowe. Będziemy brutalnie egzekwować od wykonawcy naprawę wszystkich powstałych usterek – zaznaczył wiceprezydent Andrzej Kurzela. – Zdarza się, że w pierwszym roku po zakończeniu prac pojawiają się drobne ubytki. Te w Pałacyku Sokoła są niestety o wiele bardziej widoczne, ale i tak zostaną usunięte – podkreśla.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.