Wykonawca autostrady zniszczy nasze drogi powiatowe

Region

STRABAG, firma budująca podwarszawski odcinek autostrady A2, chce poprowadzić drogi dojazdowe do budowy ulicami powiatowymi. - Pewnie nam je zniszczą - przypuszcza Sławomir Walendowski z Wydziału Inwestycji i Drogownictwa w starostwie powiatu pruszkowskiego.

Wykonawca odcinka autostrady, który przebiega przez nasz powiat, zwrócił się do starostwa z prośbą o spotkanie. Tematem ma być korzystanie z dróg powiatowych podczas realizacji inwestycji. – Mamy zawrzeć stosowne porozumienie. Na naszych drogach jest ograniczenie tonażu a ich ciężki sprzęt pewnie te drogi zniszczy. Trzeba uzgodnić kwestie ich późniejszej naprawy – powiedział nam Sławomir Walendowski.

Spotkanie z przedstawicielami starostwa ma odbyć się w przyszłym tygodniu. Wykonawca już we wtorek spotkał się natomiast z pracownikami Urzędu Gminy Brwinów. Rozmowy dotyczyły tego samego tematu, gdyż drogi dojazdowe do budowy mają przecinać ulice gminne.

Wykonawca zadeklarował, że przed rozpoczęciem prac oceni stan techniczny dróg gminnych i powiatowych, po których będzie poruszał się sprzęt ciężki, a w przypadku uszkodzeń naprawi je. Do końca tygodnia STRABAG zobowiązał się do dostarczenia planów dróg dojazdowych.

Podczas spotkania w Brwinowie ustalono również, że samochody budowy będą specjalnie oznakowane.

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.