Wygraj bilety na występy Mazowsza [WYNIKI]

Otrębusy

Dla naszych czytelników mamy prawdziwie ekspresowy konkurs. Do wygrania podwójne zaproszenia na weekendowe występy Mazowsza w Otrębusach.

Na walentynkowy weekend zaprasza Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” przygotował ciekawa ofertę dla zakochanych. Z okazji święta wszystkich kochających na deskach Matecznika w Otrębusach wystawione zostaną dwa spektakle: w sobotę o godz. 18.00 będzie można zobaczyć widowisko „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”, a w niedzielę o godz. 17.00 zaprezentowany będzie „Kalejdoskop barw Polski”.

Cud mniemany…
Artyści zespołu „Mazowsze” wcielą się w rolę aktorów w humorystycznym spektaklu „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”. „Cud…” był pierwszą polką operą z okresu oświecenia. Na nowo wyreżyserował ją Andrzej Strzelecki. Inscenizacja stworzona przez zespół „Mazowsze” i zaproszonych gości bawi i wzrusza. Historia opowiada o miłości, przyjaźni i konfliktach. Pokazuje również jak wiele daje pojednanie i zgoda. Barwne stroje, muzyka, regionalna gwara krakowska i góralska w połączeniu z dużą dawka humoru sprawiają, że publiczność po każdym spektaklu nagradza artystów owacjami na stojąco. Jednym słowem to trzeba zobaczyć!

Polska w kalejdoskopie
Koncert „Kalejdoskop Barw Polski” to niecodzienny przegląd choreografii Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. W trakcie występu tancerze zaprezentują układy taneczne przygotowane przez Elwirę Kamińską, Witolda Zapałę i Eugeniusza Paplińskiego. Nie zabraknie również tradycyjnych tańców narodowych, takich jak: krakowiak, kujawiak, mazur, oberek czy polonez. W tle usłyszymy najpopularniejsze piosenki zespołu, a całości dopełnią stroje z 20 etnograficznych rejonów Polski. Szwajcarska gazeta „Gazette de Lausanne” tak opisała widowisko: „Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!”

Dla naszych czytelników mamy ekspresowy konkurs. Do rozdania mamy po jednym podwójnym zaproszeniu na każdy z występów.

Jak je zdobyć? Jeśli chcecie wygrać bilety na sobotnie przedstawienie maila należy zatytułować „Cud mniemany” a w treści podać imię, nazwisko i numer kontaktowy. Pierwszy mail, który dotrze na naszą skrzynkę konkurs@wpr24.pl o godz. 14.00 wygrywa!

Natomiast jeśli wolicie niedzielne widowisko to wasz mail powinien zostać zatytułowany „Kalejdoskop barw Polski”. Tu również prosimy o podanie w treści wiadomości imienia, nazwiska i numeru kontaktowego. Jednak w tym przypadku maila należy wysłać o 14.30, również na skrzynkę konkurs@wpr24.pl

Jedna osoba nie może wygrać w dwóch konkursach!

[WYNIKI]
„Cud
mniemany”
Michał Antoniak

„Kalejdoskop barw Polski”
Natalia Cieślak

  •  
  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.